Slezan

Jak upravit jméno na občanském průkazu?

Mám ve jméně čárku nad Ypsilon, ale nemá tam být. Napsali mi ji na občanský průkaz, protože když dělali rodný list, tak tam udělali několik chyb a jedna z nich bylo právě to ypsilon. Co mám dělat aby mi to dali pryč?

Nejlepší odpověď
Drap

Jménoje platné tak jak je v rodném listě. Jediná možnost je požádat o změnu, za určitý poplatek by to měli vyřídit.

Další odpovědi
žolik

Chtělo by to zajít na matriku kde vám bíl vydán rodný list tam požádat o nápravu jména měli bi vám vyhovět,udělejte to je to zdlouhávé ale úspěšné.

Zdroj: žolík

jendahun

To by mě taky zajímalo.Narodil jsem se na Slovensku,celý život prožil na Moravě,vždy jsem byl Jan,po listopadu 89 nějaký úředník rozhodl,že budu Ján s čárkou.Od té doby mám v občance o čárku navíc a všude mě berou jako slovenského brigoše.