Jak upravit chybné formátování (kódování) textu v ruštině?

Pro účely své diplomové práce potřebuji najít konkrétní práci v ruštině. Google ji sice našel, nicméně jediná dostupná verze je tato: http://www.ctaj­.elcat.kg/tol­styi/a/a075.htm

…má evidentně špatné kódování, ale vím jistě, že původně to azbuka byla. Dá se to nějak vrátit?

Nejlepší odpověď
Alesh

Co máš za prohlížeč? Řeknu ti, jak to udělat ve FF 8.0, v jiných prohlížečích to bude podobné, ne-li stejné:

  1. stiskni F10 (nahoře na stránce se zobrazí lišta)
  2. Zobrazení / Znaková sada / Azbuka (Windows-1251)

Výsledek:
Блеск и нищета северной столицы
Прошло уже больше трех лет с тех пор, как столицей независимого …