zjentek

Jak upevnit stínící tkaninu na plot, aby vzdorovala i těm nejsilnějším možným větrům v daný lokalitě?

Způsob ideélního uchycení stínící textilie na oplocení pozemku.

Sice nevím, jaký větry mohou Opavsko potkat, nicméně stínící síť „fírá“ už při obvyklých větrech a ty silnější ji taky často strhnou.

Sice nemám čas a ani mé hobby to není, ale chybí kat. rady, návody a nápady, takže volím to hobby.

Kepler- je to jinak dost běžná záležitost a ploty se tolik nebořej
https://www.go­ogle.cz/search?q=st%C3%AD­n%C3%ADc%C3%AD+s%C3­%AD%C5%A5+obr%C3%A1zky&­biw=1024&bih=667&tbm=is­ch&tbo=u&source=u­niv&sa=X&ved=0a­hUKEwjx7ej54czKAh­XD6HIKHZJGA2AQ­sAQIGg
..síť si chci natáhnout sám, bez firmy.

Gecco, je to přesně jak píšeš- tohle vydrží, ale ta stínící síť na tom nevydrží ;)
A stejně- trochu přímého slunce a v zimě mrazu a do tří, čtyř let ti plastový pásky popraskaj. Zázrak jsme ještě nevyrobili, umíme jen zdůraznit kvalitu a v tomto směru hledám něco kvalitního.

Odpovědi
gecco

http://www.fo­xel.cz/2051/
Tohle vydrží víc, než ta stínící síť…
😉
A cca 10,– Kč za 100 ks není tak hrozná cena…
_____________­_______________
…„ale ta stínící síť na tom nevydrží“…
Potřebuješ kvalitnější stínící síť a nebo ji musíš ´zalištovat´, abys vyloučil její bodové namáhání…
___
Pokud jde o „zvětrání pásků“ – instaloval jsem něco takového kámošce před asi sedmi lety – síť už se pomalu trhá (nemí moc namáhána větrem), ale pásky pořád rukou nepřetrhnu (nedávno jsem to zkoušel)…
😉
___
Co kdybys zkusil něco jako štěpy bambusu?

Kepler

Ta tkanina by samozřejmě měla být co nejpevnější a uchycená přes kovová oka. Nejen na obvodu, ale i po celé ploše. Jak by se ale toto dalo realizovat, to nevím. Navíc by nápor větru do takové plachty spolehlivě zbořil jakýkoliv běžný plot.

anonym

já osobně bych si to na plot nedal, když vím, že je to za pár větrů na kaši.
tady je také nějaký návod na chvilkovou výdrž
 http://www.levne-pletivo.cz/navod-na-montaz-stinici-tkaniny-upletu/

Jakub Tlapal

Úplně v pohodě. Není to žádný problém. Já jsem koupil stínící síť na plot z https://www.pe­plachty.cz/sti­nici-site-eshop/ , přidělal jsem ji pomocí zdrhovacích pásek a napnul napínacím drátem a už máme síť na plotě dva roky a ani se nepohnula. Není v tom vůbec žádná věda, tak se toho neboj 🙂 .

gecco

Zjentku – ještě mne tak napadlo – proč se trápíš sítí a nenainstaluješ třeba břečťan?
😉

Karel St.

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda se Vám povedlo nějak spolehlivě tkaninu nainstalovat? Řeším teď něco podobného a vidím tady, že jste to řešil více jak 5 let zpět, takže vaše řešení bude prověřeno časem. 🙂