Jak umývat nádobí?

Prosím o váš názor, jak se díváte na následující způsob umývání nádobí : špinavé nádobí se vloží do dřezu naplněného vodou, houbičkou s prostředkem na mytí nádobí se umyje a pak ihned otře utěrkou – tedy v jedné vodě i velké množství nádobí a bez oplachování čistou vodou. Je tento způsob hygienický a používáte jej také?
Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Dřez, teplá voda, několik kapek Jaru, houbička, drátěnka. Tohle po léta používá 92% domácností a nikdy z toho žádná infekce nebyla. Dříve to bylo bez Jaru, s kouskem hadru a také populace žila. Hygiena má mnoho tváří ale jen jedny špinavé ruce.

Další odpovědi:

Zlatý

U nás doma se to tak taky kdysi dělalo,akorát jsme měli takový stůl se dvěma škopkama,v jednom bylo použité nádobí,kaplo se tam Jaru,nalila horká voda a do druhého škopka se nalila čistá horká voda na oplachování.Nikdy se nám nic nestalo,ale dnes nádobí myju průběžně.

Stříbrný

Já to také tak dělám,ale ješté oplachuji v čisté vodě.

Zlatý

Záleží na přípravku, ve kterém nádobí myjete. Některé nejsou extra zdravé a na nádobí zůstávají i po několikerém opláchnutí.
Pokud máte přípravek kvalitní, oplachovat není potřeba.
Pokud se nádobí oplachuje čistou vodou a neutírá se utěrkou do sucha, zůstávají na nádobí stopy po vodním kamenu.
Také záleží na množství a ušpinění nádobí - a použitém množství mycího přípravku - to je relativní.
Já v současné době myji nádobí ručně ve dřezu a nádobí neoplachuji ani neutírám. Nechávám uschnout.
Vše je OK :-).

Pokročilý

Také jsme to tak dělali, ale napustili jsme si do dřezu vody méně a umyté nádobí ještě oplachovali pod tekoucí vodou - a tím jsme vodu postupně dopouštěli. Tohle tedy vymyslel můj manžel :-)
Dnes máme myčku, ale všechno nádobí do ní nedávám a umývám spíš průběžně takže mi ve dřezu ani po lince žádné špinavé nádobí nezůstává.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 481
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.