praliness

Jak umývat nádobí?

Prosím o váš názor, jak se díváte na následující způsob umývání nádobí : špinavé nádobí se vloží do dřezu naplněného vodou, houbičkou s prostředkem na mytí nádobí se umyje a pak ihned otře utěrkou – tedy v jedné vodě i velké množství nádobí a bez oplachování čistou vodou. Je tento způsob hygienický a používáte jej také?
Děkuji.

Nejlepší odpověď
fofbal

Dřez, teplá voda, několik kapek Jaru, houbička, drátěnka. Tohle po léta používá 92% domácností a nikdy z toho žádná infekce nebyla. Dříve to bylo bez Jaru, s kouskem hadru a také populace žila. Hygiena má mnoho tváří ale jen jedny špinavé ruce.

Další odpovědi
iceT

U nás doma se to tak taky kdysi dělalo,akorát jsme měli takový stůl se dvěma škopkama,v jednom bylo použité nádobí,kaplo se tam Jaru,nalila horká voda a do druhého škopka se nalila čistá horká voda na oplachování.Nikdy se nám nic nestalo,ale dnes nádobí myju průběžně.

oskar

Já to také tak dělám,ale ješté oplachuji v čisté vodě.

ReHu

Záleží na přípravku, ve kterém nádobí myjete. Některé nejsou extra zdravé a na nádobí zůstávají i po několikerém opláchnutí.
Pokud máte přípravek kvalitní, oplachovat není potřeba.
Pokud se nádobí oplachuje čistou vodou a neutírá se utěrkou do sucha, zůstávají na nádobí stopy po vodním kamenu.
Také záleží na množství a ušpinění nádobí – a použitém množství mycího přípravku – to je relativní.
Já v současné době myji nádobí ručně ve dřezu a nádobí neoplachuji ani neutírám. Nechávám uschnout.
Vše je OK 🙂.

flodur

My máme myčku

Zdroj: http://www.smi­sek.cz/images/zo­om/funny/ted-jsem-na-rade-ja.jpg

Saurus

Také jsme to tak dělali, ale napustili jsme si do dřezu vody méně a umyté nádobí ještě oplachovali pod tekoucí vodou – a tím jsme vodu postupně dopouštěli. Tohle tedy vymyslel můj manžel 🙂
Dnes máme myčku, ale všechno nádobí do ní nedávám a umývám spíš průběžně takže mi ve dřezu ani po lince žádné špinavé nádobí nezůstává.

Dominno

já umývám běžně v myčce, ted co mám nože od Dellingeru, tak se mi to 2× tolik vyplatí