broula

Jak umístit více obrázků tak, abych je mohl vytisknout na jeden fotopapír formátu A 4 ?

Chci na laserové ČB tiskárně Canon LBP 6020 B vytisknout na fotopapír A 4 několik ČB fotografií různého formátu. Jak ty fotky v počítači "poskládat " na plochu A 4, aby to bylo nejúspornější. Jednotlivé vytištěné fotky si pak podle potřeby rozstříhám… A jde to vůbec provést?

Odpovědi
gecco

Bez problému – v takřka libovolném grafickém editoru, doporučuju GIMP ( http://www.gim­p.org/ )…
Fotky naskenuj, v editoru si ´vytvoř´ Nový soubor o velikosti A4 (při rozlišení 300 DPi je to 2400 × 3600) a jednotlivé obrázky si naskládej podle potřeby.

Klaproth

Ano, je to možné. V graf. editoru si můžeš víc fotek poskládat vedle sebe. Některé tiskárny k tomu ani nepotřebují externí program, jde to nastavit přímo v možnostech tiskárny.