Pokročilý

Jak uložit fotografii v Zoner Photo studio, aby bylo průhledné pozadí?

Ahoj,
Mám fotku a zní jsem pomocí lasa v Zoner Photo Studiu odstranil pozadí, aby na fotce byla jen postava teď potřebuji uložit obrázek s průhledným pozadím. Četl jsem na internetu, že jestli chci mít průhledné pozadí, tak musím fotku uložit v png nebo gif. Tak jsem dal možnost uložit obrázek v png a zatrhl jsem ponechat průhlednost. Obrázek se uloží. V Zoneru na kartě editor vidím obrázek s průhledným pozadím, ale když dám prohlížeč Zoner, tak má obrázek bílé pozadí. A když obrázek otevřu v Neru Cover Designer, tak je pozadí taky bílé.
Potřebuji, aby měl obrázek průhledné pozadí. Nedělám něco špatně?
Můžete mi poradit, jak uložit fotku s průhledný pozadím?
Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jo četl jsem to, jak tě tady radili. Zapomeň formáty ty s tím nemají nic společného. Gif je animace a tu stejně v Zoneru neuděláš.
Ono tě také není pořádně rozumět !

Máš tedy výběr z obrázku. Ten si někam ulož ( jako fotku) nebo stačí po výběru ponechat ve schránce. Ctrl +C.
Otevři si obrázek v Zoneru s tím tvým pozadí a dej vložit obrázek. Jako vložený obrázek vlož ten tvůj výběr Buď se souboru ( ten co jsi si uložil) nebo ze schránky (Ctrl +V).
Nyní budeš mít tvoje pozadí a na něm výběr. Výběr si posuň tam kam chceš, můžež ho i zvětšit či zmenšit. Nahoře na táhlu "průhledné pozadí" si zvol průhlednost jakou chceš a dej OK. Tím spojíš obě vrstvy. Obrázek si ulož jak chceš ale klidně v tom jpg.

Další odpovědi:

V Zoneru to sice moc neznám.ale znám tohle:
je to bez instalace,
http://rozanek.cz/…
přkládám ještě návod
tady je pak ukázka jak na to:https://clippingmagic.com/#

Bronzový

No, ne. Chceš odstranit pozadí nebo mít průhledné pozadí? K čemu je průhledné pozadí? Asi k vložení do dalšího obrázku. To asi nebude ten případ? Není nutné ukládat figuru i s pozadím které je průhledné. Aspoň u novějších windows vím, že tam funguje program výstřižky. A to se dělá tím lasem.
V editoru to vidíš jinak, jak se má v editoru jevit průhledné pozadí? Je-li průhledné pozadí uloženo v obrázku, bude to nejspíš png. Kdyby při editaci jiného obrázku vložením figury.png nebylo průhledné pozadí, lze matriku upravit, aby tomu tak bylo. Myslím že bílá by se označila kouzelnou hůlkou a ta by se označila jako průhledná vrstva. Pak bych obrázek uložil a s tím pracoval. Jiná by byla mít bílé pozadí, stačilo by vrstvy sloučit, zploštit. Pak by stačil výsledný formát jpg. Dál fakt zatím nevím, mám 7. pivo.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.