moon222

Jak ulevit namoženému lokti po těžké práci?

Včera jsem skládala dřevo a už ke konci jsem cítila bolest v lokti. Teď nemohu ruku pořádně narovnat a něco v ní nést nebo udělat je problém. Potřebuju poradit nějaké osvědčené mazání nebo prostě něco. Děkuju moc.

Nejlepší odpověď
anonym

Kromě mazání pomůže jemná masáž, zábal, případně pružné obinadlo na stažení lokte. Bude-li bolest přetrvát, tak je možné, že v kloubu máte zánět a potom bude nejvhodnější navštívit lékaře.

Další odpovědi
beer

Zajdi do lékárny, poradí ti a případně doporučí i lékaře. Dost lidí ale používá „koňskou mast“, osobní zkušenosti nemám.

Vembl

Nejlepší je tomu předcházet. Můžete třeba vyzkoušet masáže nebo zábaly jak píší ostatní kolegové nebo zkusit nějaké cviky v práci. Vím, že to zní jako klišé, ale člověk by se neměl přepínat a měl by si občas odpočinou nebo si v práci o přestávce zacvičit. Nejhorší jsou monotónní a jednostranné pohyby, které přetěžují svaly a klouby.

Zdroj: http://cs.medlic­ker.com/57-cviceni-v-praci/

Drap

Namazat. Měla by pomoci jakákoli mast na prokrvení, nebo i nějaký masírovací krém či gel. Dále to bude asi chtít, několik dnů loket nezatěžovat a nechat ho pokud možno v klidu.