jak ukončit konopné lano

Mám konopné lano a potřebuji ho nějak ukončit – nebo lépe řečeno zajistit proti rozplétání. Zatavit nejde a suk se mi moc dělat nechce. Když ke konci dám nějaký vázací drát tak mám strach že se mi svlékne – i když ho utáhnu. Dá se konec do něčeho třeba namočit nebo tak něco. Díky.

Nejlepší odpověď
tom004

Dobré ráno.Podle průměru lana sežeň vhodné umělohmotné víčko.Mělo by mít o něco menší průměr,aby se do něj lano muselo „nacpat“.V prodejně s elektro materiálem kup smršťovací umělohmotnou trubičku vhodného průměru,na jeden konec stačí 10cm,navleč na lano a víčko,nahřátím se trubka utáhne kolem lana a je to. Mám to vyzkoušené.Vypadá to dobře,a drží to perfektně.

Další odpovědi
Rocker

Zkus se zeptat v obchodě,kde prodávají horolezecké potřeby.Určitě budou mít nějaké koncovky,nebo ti poradí.