Jak uklízet?

Jak často co uklízet, mytí oken, podlahy, vysávání, koupelna, prach, převlékání peřin, atd.

Nejlepší odpověď
ReHu

Na každodenní úklid tedy opravdu čas nemám. Uklízím podle potřeby a času. To základní, třeba nádobí apod. každý den až dva, prach, luxování, koupelna 1*týdně, pokud o víkendu není akce, to se pak musí řešit operativně. Okna i záclony 2* ročně. Myslím, že také dost záleží na tom, kde se bydlí, čím se topí apod. a jak se tam tedy práší, jestli tam jsou malé děti, či větší, které trochu pomohou, jak je náročná práce či zaměstnání, také třeba jak jsme často doma. Někdo každý den a většinu dne, jiný 2 dny za 2 týdny.
myslím, že to musí posoudit každý sám, aby měl doma uklizeno a nemusel se stydět ani sám před sebou a před třeba nečekanou návštěvou. R.

Další odpovědi
Nuk nuk

Určitě to záleží na Vás, na tom, jak moc chcete mít uklizeno (ale také na vašem čase) i na tom, v jak prašném místě bydlíte.
Já musím mýt okna zhruba 1× za měsíc, tedy alespoň v letních měsících – ale my bydlíme v lipové aleji a to je na oknech opravdu znát…:(
Podlahy – já mám dvouletého syna, takže si asi dovedete představit, jak taková podlaha vypadá. Dříve jsem luxovala a vytírala tak 1× za týden, dnes musím častěji.
Koupelnu také tak 1× týdně.
Prach – utírám podle potřeby.
Peřiny převlékám po 3 týdnech – 14dní mi přijde moc často a měsíc už moc dlouhý.

Ale tak to dělám já, opravdu si nemyslím, že je to univerzální schéma pro každého.

panenka

já osobně uklízím každý den ( mytí nádobí ,vysávání,utírání prachu,úklid koupelny včetně umývání země,umyvadla vany.peřiny převlékám každých 14 dní)mytí oken dělám každé 3 měsíce.

anonym

Podle potřeby,že? Když už se něco neidentifikova­telného(to je slovo!)válí 14 dní pod stolem.......
Ale vážně-prostě aby bylo přijatelno.

Vicki

To je individuální věc.Každý má jinou představu o čistotě.To co jednoho nechává chladným,tak druhému působí šok.Ale jednou týdně prach, luxování ,vytírání a koupelna,okna dvakrát do roka,po 3 týdnech peřiny-si myslím že je zlatá střední cesta.Nic se nesmí přehánět:-).

mlm

U nás sa okna umývajú negdy sekerkú,kúpelka sa spláchne hadicú odšrubovanú od sprchy a zteče to do kanála.Na koberce sem kúpil staréj ten vysavač co dělá tú pěnu.Prach odfúkne větr,gdyž ogara nezavře dvérka od verandy.Peřiny sa u nás přeslékajú až gdyž smrďijú potem a proto sa u nás volí čérná barva:-))

lorja

Čistota nás ničí
Našim potomkům a ani nám samotným přitom udržování sterilního prostředí v bytě nesvědčí. Jistá „dávka špíny“ je nezbytná pro imunitní systém člověka. Ten podle lékařů potřebuje podobně jako mozek dostávat nejrůznější podněty, aby se vyvíjel a nezakrněl. Životem ve sterilním prostředí mu takovou činnost upíráme a tělo si nevytváří protilátky na infekce.

Výzkumy potvrdily, že děti, které mají sourozence, žijí na venkově nebo mají doma zvíře a jejichž hygienické podmínky nejsou vždy stoprocentní, onemocní astmatem a alergií méně často než děti žijící v téměř sterilním prostředí.

„Tělo dospělého obsahuje přibližně 100 bilionů buněk, ale jen deset procent je skutečně našich. Zbytek náleží nejrůznějším mikroorganismům. Pokud by naše tělo bylo naprosto bez bakterií, zemřeli bychom během dvou týdnů,“ podotýká mikrobioložka Lynn Bry, asistentka na Harvard Medical School.
Takže uklízet ano,ale nebýt otrokem domácnosti.

Zdroj: http://ona.id­nes.cz/bordel-v-byte-stastne-dite-triky-jak-prinutit-potomky-uklizet-p7f-/ona_deti.asp?c=A100302_­142655_ona_de­ti_abr

DomcaJe

Ahoj, máte někdo doma robota na okna?Slyšeli jste o tom? Jaké jsou zkušenosti?

Margarett

Hobota mám doma, to je robot na okna. Je to šikovný pomocník ;)

DomcaJe

To je toto? http://www.da­tart.cz/Robotic­ky-cistic-HOBOT-HOBOT-168.html
Zadala jsem hobot do vyhledávače a toto mi vyjelo, je to on?
A jak moc jste s ním spokojená? Nelitujete těch peněz? Stojí to za to?

Margarett

jj to je on. Nelituju anináhodou tjyo! Je to super věcička, takovej malej pomocník. Nemusi lést po těch oknech a myje to suprově. Za ty peníze to stálo ;) a ted se koukam, že ho mjí i o tisícovku levnější.

DomcaJe

no asi mají, jestli to je tak jak píší.
Škoda, že to neumyje i rámy :D ale to už bysem asi chtěla moc. Zítra zajdu do Datartu a zeptam se na něj.