Terryle

Jak uklízejí nevidomí po svých vodících pejscích?

Včera se tu řešili pejsci – proč si je lidé pořizují a proč po nich neuklízejí exkrementy. Tak mě napadlo, jak to asi řeší nevidomí lidé, kteří mají psí asistenty? Mám zkušenost, že tihle lidé si pejsků moc váží a rozhodně s nimi nechtějí nikoho obtěžovat (a sami určitě až příliš dobře ví, jak je protivné šlápnout do hromady na chodníku), ale neumím si představit, co dělají. Požádají někoho v okolí, jestli by nebyl tak hodný a nepomohl jim? Nebo je pes vycvičený, aby chodil jen na jedno místo? Nebo to prostě nechávají ležet, protože to jinak nejde? V tomhle případě bych to samozřejmě naprosto chápala. Nemáte někdo v okolí někoho nevidomého a nevíte, jak to řeší?
Doplňuji:
Mosoji,
ale já se neptám proto, že bych někomu něco vyčítala – přečtěte si otázku znova, je tam „v tomhle případě bych to samozřejmě naprosto chápala“, že po psovi neuklidí – což znamená, že nikomu nic absolutně nic nevyčítám. Myslíte si, že jsem taková svině nebo blb, abych srovnávala lidi handicapované a ignoranty? Jen mě to prostě zajímalo, protože si myslím, že ani handicapovaní po sobě nechtějí nechávat nepořádek.
Takže příště prosím dočíst celou otázku… :o/ zrovna od Vás mě to trošku překvapilo.

Annas: jo, něco takovýho jsem lehce tušila, ale nebyla jsem si jistá. Fakt je neskutečný, co všecko se zvíře může naučit, co všecko zvládnou lidi a jak dokážou vzájemně komunikovat.

Nejlepší odpověď
annas

Zajímavá otázka. Mám známé mezi nevidomými. Dokonce jeden chodí s pejskem. Uklízí po něm. Pejsek je vyvičený tak,, že pána „upozorní“ na svou hromádku. Neznám ale fígl, jakým způsobem ji páníček sebere. Ale zřejmě se vše naučil jako ostatní úkony. Obdivuhodné.

Další odpovědi
anonym

Tuhle otazku,jsem si pro sebe polozila take.Ale pravdepodobne jsou od techto ukonu osvobozeni.Prece jen jich neni tolik,jako tech co si rikaji pejskari.A kdo by to neodpustil,takovemu potrebnemu pejsku pro slepce.Tento pes je jednicka.V tomto smyslu.

zhuzupets

Zvláštní otázka…A víte že mě vůbec nevadí že nevidomí po svých psech neuklízí? Když budu vědět že jsem šlápla do h..po vodícím pejskovi,nic neřeknu. Takové malichernosti…

poa.li

Řekl bych, že ti psi jsou vycvičení tak, aby nedocházelo k problémům.. Jsou obdivuhodní…

mosoj

Nezlobte se na mě, ale přece se nechcete srovnávat s nevidomými !!!
Nehledě na to, že tito lidé pokud to jde, tak to určitě odstraní. Říkáte, že jste ohleduplní ????
Navíc nevidomých není plný panelák.
Jedna z nejnevhodnějších otázek které jsem zde viděl !!
Doplňuji:
Otázku jsem určitě dočetl a stydím se za ní !
Slepota je jeden z největších handicapů který může člověka potkat. Bolístky které se zde řeší proti tomu nic nejsou !! Vůbec by mě nenapadlo chtít po nevidomém aby to dělal. Nehledě na to, že jejich psi jsou cvičeni i v tomto ohledu.

Terryle

Mosoji,
a to je právě ten problém – VÁS by nenapadlo to po slepých chtít, ale mám za to, že oni to po sobě chtějí. Právě proto, že chtějí žít normálně, taky asi ani nechtějí, aby po nich zůstával nepořádek. Spousta handicapovaných právě žádné úlevy nechce a chtějí okolí dokázat, že dovedou žít úplně normálně, jako ostatní.

Nenaznačila jsem ani hláskou, že to slepí lidi mají lehké a že naše problémy, co tu řešíme, se jim můžou rovnat.

Obecně mám s jakkoli handicapovanýma lidma zkušenost, že nemají rádi, když se na ně berou přehnaný ohledy – připadaj si pak divně a jako by byli nějací ubožáci, což ale nejsou a uráží je, když si to někdo myslí. Prostě mě zajímá, jak se takový člověk naučí zvládat některé věci – tak proč se nezeptat?
Příště se radši zeptám nevidomé spolužačky mé kamarádky, která pejska má. Myslím, že otázku vezme líp než Vy… zase je někdo papežštější než papež :o/