Avatar uživatele
romaneone

Jak uklidnit plačící miminko?

Dobry den, mame 2 mesicni miminko a cele hodiny hlasite proplace. Uz si s nim nevime rady… rekltalni trubicka, kapky, polohy, masaze briska, prebalovani, hracky, kojeni, nekojeni nic nepomaha… Nemate prosim zaruceny tip jak miminko utisit?

Diky vsem!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Deli, zzzzz před 4397 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elie

ahoj,
z vlastní zkušenosti doporučím děťátku pouštět monotonní zvuky (fén, vysavač…). online zvuky na youtube nebo např. na www.uspavac.cz
malým miminkům připomínají zvuky v bříšku u maminky a děťátko uklidňují. zkuste na

Zdroj: http://www.us­pavac.cz

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jenom kojíte?Nebo už dáváte příkrmy?Má maminka mléka dostatek?Tady to je jen samé třeba..Zavolala bych buď jeho pediatra,nebo pohotovost.Kaž­dopádně není něco ok.Tohle jsou totiž jen některé možné příčiny.Neváhejte a volejte!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
denda007

Naše dcera trpěla kolikou již brzy po narození ☹ plakala a prohýbala se do luku:-(
Bylo nám doporučeno pevně zavinovat do zavinovačky a z kapiček Espumisan – ten se může totiž již od narození…působí jen v trávicím traktu a je šetrný. Na uklidnění jsme dávali dudlík – asi to není moc moderní, ale dcerce pomáhá 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzzz

Na zuby je to ještě brzo, byli jste s ním u lékaře? může ho něco bolet, např. zlomená kostička. Malému dítěti jde zlomit kostičku i třeba při převlékání. Je divné, že brečí pořád. Raději toho pediatra navštivte. Obávám se, že zaručený tip neexistuje. Zde je třeba hledat příčinu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ravenne

Jestli je to kvůli tzv. „prdíkům“, tak mému synovi pomáhal takový sáček s třešňovými peckami, který se strčí na chvilku do mikrovlnky, aby pěkně hřál, a dá se miminku na bříško. Dá se to koupit například v DMku. Můj syn se velice rád koupal, takže vlézt s ním na chvíli do vany také pomáhalo. Kamarádčina dcera má zase ráda, když si s ní někdo sedne na nafukovací gymnastický míč a houpe se s ní. Na každé dítě platí něco jiného, ale bohužel ne vždy – ani bych nespočítala, kolik nocí jsem probděla, protože syn jen řval a řval a řval. Takže hodně trpělivosti :).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Zkuste svléci miminko a přitulit ho na svou či maminčinu nahou hruď. Kůže na kůže, teplo, tlukot srdce rodiče… to vše může pomoci.
Jinak – také jsem pro navštívit pediatra a nechat dítě vyšetřit podrobněji.
Hodně sil, je to jen malý bezbranný tvoreček, pláčem volá o pomoc, nechce Vás stresovat a unavovat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sandram

Jo, já si naivně myslela, že to zvládneme s fenyklovým čajíčkem…ale po pár dnech jsem doslova běžela do lékárny…a také jsem koupila Espumisan…poradila mi to doktorka, že maminky si ho chválí..ale ať ho dávám určitě pravidelně před každým kojením. Asi po týdnu se to opravdu začalo zlepšovat a v noci je dcerka mnohem klidnější, tak se můžeme konečně trochu vyspat!

před 3191 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
domča222

Každému miminku zabere něco jiného, je potřeba to vyzkoušet a zkusit, co mu uleví. Prvně jsem zkoušela fenyklový čaj – pila jsem já i dítě…ale nic moc efekt :( Tak jsme taky pak koupili Espumisan – a bylo to o hodně lepší. kapiček před každým kojením + baby masáže bříška.

před 3513 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
simona11

no jako ty polštářky zabírají taky docela dobře, s dudlíkem souhlasím taky. a espumisan dáváme snad od prvního týdne a fakt nám moc pomohl

před 3708 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek