polak

Jak uklidnim dnes psa?

dnes je silvestr a pes to nezvlada poradte jak ho mam uklidnit

Nejlepší odpověď
panenka

my máme taky pejska a takový den jako je ten dnešní si ho raději bereme domů třeba jen do chodby ale snažíme se aby byl s námi v naší přítomnosti.

Další odpovědi
kenyrts

Konejšení nepomůže
Jak se v takové situaci zachovat?

Majitel by neměl psa ani kočku stále hladit, konejšit je, litovat a ani je brát do náruče. Tím jim totiž dává až příliš najevo, že strach je oprávněný, a o to horší a intenzivnější reakce může od postižených zvířat očekávat. U psů, kteří se bojí jen trochu, někdy pomůže je zabavit hrou, rozptýlit, zkrátka jako by se venku nic nedělo. Samozřejmě je nesmíme nechávat doma samotné.
Jestliže o našem pejskovi či kočičce víme, že na oslavy doprovázené ohlušujícími ranami reagují velmi vyděšenými projevy, je vhodné uvažovat o podání některého utišujícího medikamentu (sedativa).
Nejvhodnější je použít preparát určený speciálně pro zvířata, třeba Sedalin. Druh léčiva, způsob podání a dávkování sdělí veterinární lékař, který lék buď vydá přímo, nebo jej předepíše. Je třeba doržet dávkování, načasování, pejska pravidelně kontrolovat atd.
Pozor na to, že krmení je psovi nebo kočce vhodné dávat až po uplynutí doby, kdy uklidňující medikament působí.
Kočky většinou stačí nechat v klidu na co nejtišším místě, nebývají tolik hysterické jako psi, a při troše štěstí naše hlučné oslavy zaspí. I tady je to však záležitost individuální.

HerbiG

furt se mu venovat,hladit ho … a kazdou chvili mu neco davat dobreho :)

honza19hk

NO TŘEBA ŘEKNI ČÍŇANŮM ONI SE TI O NĚJ POSTARAJÍ…tobyl vtip