Jak udržovat klimatizaci v domě?

Mám několik let instalovanou v domě klimatizaci (1 venkovní jednotka a 2 vnitřní). Vůbec jsem se o ni zatím nestaral, ale tuším, že nějaká údržba potřeba je. Nemohu najít návod. Máte někdo zkušenost, jak klimatizaci udržovat?

Odpovědi
Lencis

Pro čištění výparníku klimatizace je na trhu k dostání několik přípravků. např. K.O. DIRT BLASTER – vysokotlaký spray nebo lze použít koncentrát SUPER – X pro čištění kondenzátorů i výparníků. Úplně nejlepší je však nechat kontrolu, servis a údržbu na profesionální fir­mě.

Případně na odkaze nýže je dobrý postup jak se postarat 😉

http://www.axo­.cz/poradna/pra­videlnou-udrzbou-klimatizace-k-uspore-energii-294/

alenka901

Jedenkrát do roka bychom měli provést servisní činnost. Jedná se o několik úkonú, které doporučujeme přenechat specializované firmě. Neodborný zásah může mít za následek poškození klimatizace, nebo snížení její životnosti.

Servis a údržba klimatizace je nutná nejen před letní sezónou, ale kdykoliv při poklesnu výkonu, nebo ucítíme-li z výměníku nepříjemný zápach.

Pravidelná údržba klimatizací, kterou jsme schopni provádět samostatně je poměrně jednoduchá. Minimálně jedenkrát za měsíc je třeba vyčistit filtry, které jsou umístěny ve vnitřní jednotce.

Attack-design

přípravky pro čištění klimy, vše budete mít v návodu od výrobku

Dandi

Dobrý den, klimatizace se udržuje stejně jako klimatizace v osobním automobilu. Jednoduše řečeno vzhledem k vlhkosti v systému je potřeba, aby byly průduchy klimatizace pročištěny od bakterií, které se ve vlhku tvoří. Přímo do aut se vyrábějí spreje, které se o vyčištění postarají. Stejný sprej se dá koupit také do klasických „domovních“ klimatizací.