rmajlka007

Jak udržet mozek v aktivitě celý den?

Ahoj,
za pár dní maturuji, zkoušky se mi budou táhnout celý den(od 8 až do 16:00) a jelikož mám ten nejobávanější předmět až jako poslední, mám z něj trošku obavy. V tuhle dobu totiž už obvykle bývám tzv. vypnutá. Máte nějaké triky na to, aby můj mozek zůstal celou dobu ve střehu? Jídlo, apod? Co pomáhá vám?
Doplňuji:
Děkuji za rady, dopadlo to nejlépe, jak to dopadnout mohlo 🙂

Nejlepší odpověď
hanny 2

Pít nebublinkovou vodu,jíst hořkou čokoládu,dát si dobrou kávu.A ráno se hlavně nasnídej – např.ovesná kaše+čerstvé ovoce+jogurt+med+po­sypat semínky .
Doplňuji:
Tak huráááá,snad jsme ti aspoň trochu pomohli našemi radami,i když nejdůležitější byly určitě tvoje znalosti!

Další odpovědi
marci1

Lehká strava, ořechy, lecitin, hlavně dostatek kyslíku a pohyb. Já si vždycky říkám : Nic se neděje, hlavně že jsme všichni živí a zdraví, maturita je detail. Neboj, zvládneš to v pohodě. 🙂
Doplňuji:
Gratuluji. 🙂

postcd

Dostatek neslazeného pití (voda např.) a něco sladkého, třeba taková ta medová sezamová tyčinka nebo musli tyčka apod. Zavřít oči, uklidnit se nervově. nebo jinak vypnout před danou zkouškou.

led

Najväčšiu chybu robia študenti pred maturitou neustálym zahrabaním sa do učenia.
Čo sa nenaučili počas štúdia, teraz ťažko dobehnú. Ano, aj teraz naučený text si môžu zapamätať, ale len krátkodobou pamäťou a pri nedostatku uvoľňovacích cvikov a čerstvého vzduchu sa im to v hlave všetko zamieša.
Venujte sa učeniu maximálne 2 hodiny v kuse, potom krátku prestávku na pohyb a rozprúdenie krvi na čerstvom vzduchu, menej jedla a menej dopujúcich nápojov, veľa jedla a dopingu utlmuje mozog. Na občerstvenie radšej ovocie. Vypnúť počítačové hry, FB a rôzne sociálne siete teda aj túto stránku, televízia odputáva (zapnúť maximálne len počas prestávky v učení, ale lepšie je bez nej). Pri učení striedajte ľahke a ťažké témy.
Jediný doping: čerstvý vzduch, sprcha, pohyb, ovocie (na kávu a cigaretku radšej zabudnite)
Doplňuji:
Priamo pred skúškou si uvoľnite myseľ, myslite pozitívne, nervozitou nič nenapravíte, len pokazíte. Nenechajte sa vyviesť z rovnováhy ani počas skúšky, ak ste sa učili, niečo sa na vás nalepilo, nechajte to vyplávať na povrch, neznásiľňujte myslenie, tým sa len viac znervozníte.

Janča2000

Ahoj, já dbám na spánkovou hygienu :) Když se dobře vyspím, tak mi to pálí. Když to šidím, jsem úplně mimo. Přečti si článek,věřím, že ti pomůže.http://www­.matracetropi­co.cz/magazin/chce­te-byt-uspesni-u-zkousek-tak-bezte-spat.html