Weroniq

jak udržet kočku doma, aby se netoulala?

i když je vykastrovaná, tak jednou za pár měsíců prostě zmizí, posledně to bylo na tři dny, byli jsme doma z toho všichni šílený a teď už zase není nikde na zahradě ani v domě k nalezení a na volání nepřichází.. vždycky se strašně bojím, že ji někdo ze sousedů někam omylem zavře.. není možné ji mít pořád doma zamčenou, ale bojím se, až se nám jednou nevrátí :( jsou jí tři roky, kocourek před ní se nám jednou nevrátil, bylo mu pět let
Doplňuji:
tak kočka měla řád, jakmile přišla večer třeba kolem osmé, tak se jí už přístupová cesta na zahradu zavřela a ona nocovala doma.. většinou se taky drží na zahradě jen u nás a zas tak moc necestuje, ale jako by ji jednou za dlouhou dobu „hráblo“ a někam se vydá a já se bojím všech sousedů, kdo ji kam může zavřít nebo vyhodit ven na ulici :( už tenkrát jsme obcházeli všechny sousedy, ale nikdo se nakonec nepřizná a někde tenkrát taky tři dny být nejspíš zavřená musela..

Nejlepší odpověď
beer

Kočky to mají zkrátka v povaze, některá víc, jiná míň a asi s tím nic nenaděláš..
Zkušenost

Další odpovědi
Drap

Jedině zavřít. Je to celkem obvyklý jev u všech koček. Kočka si zachovává svou svobodu a volnost. Je to příroda a to nejde odnaučit.

arygnoc

nelze.
většinou se kočka (i kocour) vrátí.

mosoj

Bohužel teď už se s tím asi nic nenadělá i když je vykastrovaná. Chtělo to učit kočku od malička na nějaký řád.
Měl jsem kocourka nevykastrovaného a nestalo se aby se na několik dnů ztratil z očí. I když to na něj přišlo, vždy alespoň jednou za den přišel domů. Roztrhali ho psi. Nyní mám již 4 roky kocourka je vykastrovaný a od chalupy a od pánů se nehne. Má naprostou svobodu ale na noc je zavírán. I když zůstane venku dlouho do večera sám přijde se nabaštit a zalehnout nejlépe vedle svého pána či paní. Venku je nejraději když tam s ním někdo je. Pokud někam se ženou odjedeme čeká doma za plotem v bezpečí u vrátek dokud se nevrátíme. Když přijedeme radostí se válí po zemi. Ani se nám nechce někam odjíždět na několik dnů. I když se o něho stará dcera, je pro něj stále cizí osoba a schovává se před ní.
Jinak ty obavy znám a dovedu je pochopit.

Mišús_ik

mačku si nikdy nepodriadíš…

kapka

Stálo by to asi pár tisíc, ale pokud Vám na kočce hodně záleží, pak by se to možná vyplatilo. Mluvím o elektrickém ohradníku specielně pro kočky. http://www.elek­tricke-ohradniky.cz/pro-kocky.php
Na lepší způsob, jak ji udržet pod kontrolou asi nepřijdem.