Kura

Jak udit tvaroh ?

V cem a jak dlouho ? Syr jsem zkousel v salamovem papire, ale nic moc.

Odpovědi
Tarzanek

Jsem to viděl na Slovensku na vsi. Měli plátěný pytel ve kterém syrovátku scedili a v něm taky udili. Tkanina dým k tvarohu pustila . Ale jen zpočátku se v ní udil. Poté tvaroh vyndali na dřevěné klacíky a douzoval se až do finále..

elektrikář

Tvaroh se nejspíš neudí. To sis jistě spletl se sýrem.Mléko se smíchá se syřidlem ohřeje a nechá srazit.Sraženina se rozřeže sýrovou harfou na malé kousky. Sýr se natlačí do dřevěných nebo plastových forem a syrovátka se nechá odkapat. Potom se naloží do slaného roztoku a znova se nechá vykapat. Sýr se uloží na police ve zracím sklepě na police omývá se denně slanou vodou. A nechá zrát. Po několika dnech se může začít udit. Teplý kouř jej aromatizuje a surovina ještě dále vysychá.

Doplňuji:
V knihovně nebo na netu získáš podrobnější receptůru.