dzzjjjmy

Jak udělat zdrobnělinu ze slova donkey (osli) v angličtině na oslíčci?

Doplňuji:
omlouvám se má tam být donkeys

Nejlepší odpověď
quentos

Angličtina tvoří zdrobněliny velmi zřídka :{(> kde na ni nemá zavedený výraz (např. u žáby frog > froglet či prasete – pig > piglet), řeší to většinou opisem pomocí příd. jm. little, tedy „little donkeys“.
Doplňuji:
kubik: takhle to teda fakt nefunguje… pokusy o doslovný překlad obyčejně končí „katastrálním fiakrem“

Další odpovědi
Beer4Real

little donkey bude oslik.

kubik!

pokud little donkeys jsou oslíci, tak už snad jen little little donkeys by mohli být oslíčci