Morčata331

Jak udělat vlastní chovatelskou stanici?

Chtěla bych se zabívat chovem zakrslých králíků
Prosím pomozte jak udělat chovatelskou stanici?

Nejlepší odpověď
anonym

Ke zřízení chovné stanice potřebuješ nejdříve získat teoretické znalosti o chovu, pořídit si kotce pro chov a nutné vybavení (misky, napáječky, stelivo, krmivo, vitamíny atd.), koupit chovné samice, případně i samce a zaregistrovat si chovnou stanici na svazu chovatelů.

Další odpovědi
anonym

Chovatelská stanice je pouze chráněný registrovaný název chovu. Můžeš mít jednu samici doma pod stolem a přesto můžeš mít od ní mladé (pokud ji připustíš vhodným samcem) s rodokmenem, kde budeš uvedena jako chovatelka a králíci ponesou jméno tvojí chovatelské stanice.
V podstatě se jedná o administrativní záležitost, znalost a dodržování chovatelského řádu a další jiné věci.ady máš odkaz na svaz, tam jsou i kluby chovatelů zakrslíků, postup jak si požádat o registraci a vše co potřebuješ vědět:

http://www.cschdz­.eu/odbornosti/kra­lici/organizac­ni-rad-odbornosti.aspx

a ještě se můžeš informovat, počíst si nebo se zeptat tady:

http://www.ifau­na.cz/kralici/ne­modforum/r/