Pokročilý

Jak udělat v troubě americké brambory ???

Ty brambory musí být pořádně naolejované jinak jsou takové ne dobré a suché ale když třeba dělám 5 kilo najednou tak je to celkem hukot to namastit , existuje nějáký trik jak to udělat aby to netrvalo týden nebo ať u toho nevyplýtvám 1-2 litry oleje ????
Doplňuji:
No já to zkusil bez oleje ale pak jsou fakt úplně suchý a nedobrý takový bez chuti , a hlavně to trvalo asi 2x tak déle než chytli barvu .

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Já je předvařuji, ale ne úplně doměkka, stačí tak deset minut. Celé, nepřepůlené. Pak je nakrájím na čtvrtky, osolím a omastím olejem, ne zas tak moc. Dám je na plech s pečícím papírem a do hodně rozpálené trouby. Moc neotvírám, parkrát je přetočím a hotovo. Pak jsou krásně křupavé, rozhodně ne mastné ani vysušené.

Další odpovědi:

Zlatý

Pokročilý

já tam ani olej nedávám,myslim,že když se dají např. na pečící papír,tak se upečou stejně kvalitně a dochutit se můžou máslem a solí nebo nějakým kořením. Pokud ale považuješ americké brambory s olejem nejlepší,tak doporuču je ne péct, ale normálně si klasicky brambory osmažit na pánvičce nebo ve friťáku, už to pak nejsou americký brambory,jak je známe,ale je tam olej ;)

Brambory omyjeme a důkladně očistíme kartáčkem nebo hrubou stranou houbičky a pokrájíme na měsíčky.

Troubu si předehřejeme cca na 200 °C. Na plech nalijeme olej a poklademe čtvrtky brambor tak, aby se nedotýkaly. Posypeme kořením. Potom každou bramboru obrátíme a opět posypeme kořením.

Plech vložíme do trouby a americké brambory pečeme 20 - 30 minut, dokud brambory nezměknou.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 843
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 481
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.