plavala

Jak udělat v MS Excel 2007 tuto podmínku pro buňku?

Konkrétně aby barva písma/buňky (je jedno která z těchto možností) se automaticky zbarvovala do červena, když se v ní objeví nula nebo záporné číslo?

Důležité: Buňka s nulou/nula musí být také červená… Nejen záporná čísla.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Ta funkce se jmenuje „Podmíněné formátování“.

Další odpovědi
anonym

Klikni pravým myšítkem na buňku, kterou chceš formátovat. V menu vyber „formát buněk“. Na běhne okno a vyber v něm dole „vlastní“. Tam zkopíruj tento formát do kolonky TYP
►[červené][=0];[čer­vené]-# ##0;Vęeobecný◄ Bez těch šipek.
Potvrď OK a máš to.
-
Podmínky jsou v hranaté závorce a oddělovač je středník:
červeně označ 0, pokud je v buňce 0
[červené]-# ##0
červeně označ záporná čísla
Vęeobecný označuje černou barvu, pokud ji nezměníš
U toho všeobecný zkopči i s tou chybou znaku