zvonisek

Jak udělat střední školu a nezbláznit se?

Jsem z ni velmi vyčerpán, jak psychicky, tak i fyzicky

Nejlepší odpověď
Kelt

Děláš to, co jsi chtěl dělat, nebo je to přání rodičů, a jiných příbuzných? Máš v něčem problémy, řeš to s někým. Uč se s někým. Možná si něco bereš moc osobně. Chtělo by to konkrétnější údaje. Co děláš za školu, dojíždíš nebo bydlíš na kolejích. Jaká je náplň studia, co převládá a něco o sobě. Pokud jsi vynikající hudebník a děláš zemědělskou školu, tak chápu příčinu tvého vyčerpání.

Další odpovědi
Kepler

Když jsem dělal gympl, měl jsem občas pocity podobné tvým. Ano, je to zápřah větší, než jsi byl zvyklý ze ZŠ. Do toho ještě problémy rodinné. Řešil jsem to tak, že v automatické sebeobraně jsem se částečně vypnul. Následkem byly dvě čtyřky z matiky a fyziky, ale nakonec jsem přežil i maturitu celkem obstojně a zvládl dost náročnou VŠ. Hlavně to nevzdávej a když tak si odpočiň.

led

Stačí si rozdeliť čas na učenie, vlastné záujmy a zábavu, oddych a spanie a pomoc rodičom doma

anonym

Kašli na to, co ti říkají rodiče.
Střední v klidu projdeš i se čtyřkami, a dosáhneš úplně stejného úspěchu, co s jedničkami.

Mc Merkurion

… střední škola je příprava na život >>> zvykej si, život není peříčko …