kurec

jak udělat signál na vysílačce ?

Dnes jsem vytahal ze skříně vysílačku na autíčko ale chybí tam ten kov kterým se prodlužuje ten signál takže čím větší tím větší to má signál
ale není tam takže čím to nahradit ? je to frekvence 27 MHz

Odpovědi
anonym

…„ten kov kterým se prodlužuje ten signál "… – máš na mysli anténu???
;-D
Největší dosah mají antény ´laděné´ přesně na danou frekvenci (tedy přesné délky, nikoli "čím větší“).
Pokud ji chceš koupit, vyber si mezi tzv. pendrekem (uvnitř antény je ´smotaná´ cívka dané délky drátu – např. – http://www.shop3000­.cz/product.php?id_pro­duct=65 ) a nebo prutovou (´plná délka´ daného zlomku λ, např. – http://www.shop3000­.cz/product.php?id_pro­duct=66 ).
Ta první je přenosná (montuje se na krabičku vysilačky – resp. na konektor vysokofrekvenčního výstupu), ta druhá je stabilní a ´krabičku´ k ní připojíš koaxem.

beer

Pokud máš na mysli anténu, ta může být z jakéhokoliv kovu. Jde jen o to, aby ti udržel v požadované pozici.

Roman71

Jestli máš na mysli neproporcionální ovládání, podívej se dovnitř ovladače, měla by tam být cívka z měděného drátu o průměru asi 6mm a necelé 2cm dlouhá. Od ní vede jeden vodič tak, kde byla původně přišroubovaná anténa. Ta cívka funguje jako rezonanční (také zkracovací) článek, protože jinak by anténa musela mít na této frekvenci délku 1/4lamda (cca 2,7m).

Poradím ti jednoduchou náhradu a to zhruba 30cm dlouhé izolované „lanko“, ohebný izolovaný drát, jako máš například u radiobudíku a nech ho volně viset z vysílačky směrem k zemi. Pokud se ti to podaří připájet do vysílače, budeš mít dosah zhruba 100–200m. Povede-li se ti tento experiment, můžeš to vylepšit, když vlepíš do vysílačky brčko a tím to lanko protáhneš.

Kdyby to nestačilo, napiš mi zprávu :)