Ganymede

Jak udelat sifru z obrazku?

Moje nova záliba je v sifrach, chtela bych udelaz sifru z nejakeho obrazku, ale nevim jak na to.
Sla by takova šifra vyresit i bez nápovědy (postupu)?
gecco, za b)

Nejlepší odpověď
gecco

Asi ne zcela rozumím…
O jakou šifru ti jde?

  1. rébus
  2. šifrovací (kryptovací) nástroj

😉
_____________­_______________
V tom případě musíš

  1. vymyslet takový obrázek, který bude klíčem a tím sdělení zašifrovat
  2. zapsat sdělení a to do obrázku zakomponovat

A zda to bude řešitelné bez návodu? – podle obtížnosti, dobrá šifra by bez klíče neměla být řešitelná…
😉

Další odpovědi
anonym

Mělo by to být něco takového?
http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/bezpecnost/si­frovani/conce­alar/

anonym

Stačí obrázek rozdělit na políčka a v nich definovat jednu barvu/tvar → tedy je třeba obrázek zjednodušit. Lze pak převést na čísla/písmena/jiné znaky a dál záleží na tobě. (Čím menší budou políčka, tím více se zachová obraz, ovšem tím složitější a náročnější šifra vznikne.) Ideálně se začíná na geometrických obrazcích – u těch lze definovat 30 tvarů + prázdné místo, či tak.