Morčata331

Jak udělat REGISTRACI na webové stránce?

Když si udělám webovou stránku a chci aby se tam lidi přihlásily,oh­lásily.. Měly by tam svůj účet.. Pokud to jde napište.. a nejlépe zdarma
Děkuji=)

Odpovědi
Quimby

Ahoj, nevím kde máš webovou stránku, ale pokud nemáš. Tak si budeš muset zařídit hosting, doménu. Poté si to naprogramovat nejspíše v PHP, nevím co umíš, přidat k tomu databázi na loginy a máš to.
Třeba stránka ic.cz nabízí hosting i doménu zdarma, pro začátek dobrý.
Ale pokud neumíš programovat a nevíš co ty pojmy znamenají, tak bohužel o žádné službě, která za tebe udělá stránky i s registrací zdarma neznám.

a623682@drdr

A k cemu ta registrace vlastne ma bejt?

„A nejlepe zdarma…“ – uz se vsichni hrneme.

ivzez

Jsi vůbec schopna ochránit osobní údaje lidí,
kteří by se na tvé stránce měli zaregistrovat?

Nevíš-li sama nic o možnostech hostingu a/nebo o registracích na webech,
budeš to muset někomu svěřit, což pravděpodobně nebude zdarma.

Aby se ti lidé na webu zaregistrovali a svěřili
ti své údaje, musí web působit důvěryhodně.

K důvěryhodnosti ti pomůže vlastní doména a seriózní funkční hosting.
Freehosting může kdykoliv ukončit provoz, výjimkou nebývají ani
poměrně časté výpadky, omezený traffic, …)

A pozor na to, jaké údaje budeš od lidí vyžadovat. V některých případech
by ses musela evidovat na ÚOOÚ jako správce osobních údajů.

Při registraci musíš lidi poučit o tom, k čemu budeš jejich údaje používat,
jak s nimi budeš nakládat. Budeš potřebovat jejich souhlas s uchováním
a správou osobních údajů. V této souvislosti je musíš poučit o tom,
že mají právo svůj souhlas kdykoliv odvolat. Pokud jej odvolají, musíš údaje zlikvidovat.

Přestože dnes hodně firem podmiňuje registraci tímto souhlasem,
souhlasem k zasílání newsletterů, ev. si vymiňuje možnost předání
údajů třetím stranám, takové jednání nedoporučuji.

Na mne takoví poskytovatelé služeb nepůsobí důvěryhodně a myslím,
že s tímto pohledem na serióznost těchto poskytovatelů nejsem sama.

Souhlasím s Quentosem ohledně tvé češtiny.
K důvěryhodnosti samozřejmě přispívá i kvalitní text bez chyb.

Y bys v přísudku mohla použít v případě mužského rodu
neživotného, žen a dětí (děti si hrály).
V případě mužského rodu životného
a všeobecného podmětu musíš měkké i.

Pozor také na interpunkci!

Doplňuji:

Zapomněla jsem zmínit ceny:
Vlastní doména .CZ stojí ročně kolem 200 Kč.

U profesionálního hostingu se ceny pohybují
od 0 Kč (v případě, že si tam zakoupíš dražší doménu)
po několik set Kč měsíčně.

quentos

nevím, podle čeho se řídíte při tom „odhadu“ shody přísudku s podmětem. Je sice hezké, jak důsledně píšete to Y, ale je to každopádně důsledně blbě.
Sorry. Jednou Vás někdo z toho omylu vyvést musel.
Lidi (ONI) se správně přihlásili, odhlásili, měli.
Tvrdá shoda podmětu (ONY) s přísudkem jen v případě, že jde o množné číslo ženského rodu (nebo mužského neživotného). Ženy (kosti, hrady) měly, odhlásily, přihlásily. Vy ovšem ohovoříte o lidech, shoda tedy bude správně měkká.

quentos

…ona by byla i ostuda to mít blbě na té webovce.