babča

jak udělat ovocné knedlíky nekynuté, bez tvarohu, bez bambor?

Moje maminka dělala knedlíky jen z mouky/nevím jaké/, vody,soli a snad vejce.

Nejlepší odpověď
anonym

Z odpalovaného těsta. Jinak ten tvůj nick měl být dcera, nikoliv „babča“. 🙂

Další odpovědi
anonym

Nekynuté švestkové knedlíky:
1 hrnek polohrubé mouky
1 hrnek horkého mléka
1 vrchovatou lžičku másla
1 ks vejce
švestky
špetka soli
voda na uvaření švestek
mouka na pomoučení pracovní plochy a vyválení těsta
cukr promíchaný s pomletým mákem a rozpuštěné máslo (máslová drobenka)

  1. Polohrubou mouku v míse zalijeme vařicím mlékem, ve kterém jsme rozpustili kousek másla, rozmícháme a ještě do horké hmoty rozklepneme 1 ks vejce, vypracujeme hladké těsto, které nebude lepit
  2. Na pomoučené pracovní ploše vyválíme dlouhého hada, těsto rukou zploštíme a poskládáme na něj švestky s většími rozestupy, mezi každou švestkou pak těsto překrojíme
  3. Postupně švestky zabalíme do těsta a vkládáme je do vařící vody, až vyplavou, tedy asi po 7 minutách, knedlíky vytáhneme pomocí sítka, okapané dáme do mísy
  4. Švestkové knedlíky servírujeme hojně posypané cukrem smíchaným s pomletým mákem a přelité rozpuštěným máslem, nebo je můžeme také posypat máslovou drobenkou.

A jiné:https://www.go­ogle.cz/?gws_rd=­ssl#q=ovocn%C3%A9+kne­dl%C3%ADky+ne­kynut%C3%A9

Dochy

U nás se těsto dělá z dětské krupičky. Tuším že je to to odpalované, ale bez záruky…
Základ jako na tuhou krupicovou kaši (do vařícího mlíka vmíchat krupičku)
odstavit, zamíchat s trochou másla, po částečném zchladnutí vejce. Myslím že i špetka soli by tam měla přijít…

Mc Merkurion

barbakan: dneska jsou i babči mladý…

anonym

Mc, to máš pravdu. 🙂