Elk

Jak udělat krůtí prsa? Guláš, péct nebořízky? Znáte nějaký dobrá recept? Z netu jsem si nevybral.

Nejlepší odpověď
Damiana

Z krůtích prsou dělám nejraději ty řízky nebo Saltimboccu.
Plátky osolíš, opepříš, naklepeš hodně dotenka, pokladeš lístky šalvěje a plátkem pršutu. Sklepneš – jde to snadno. Lehce obalíš v hladké mouce a osmažíš z obou stran na másle. Dáš stranou. Přebytečný tuk sliješ, přidáš bílé víno a trochu kuřecího vývaru. Provaříš a do šťávy vrátíš to maso a necháš krátce podusit. Omáčku dotáhneš kouskem másla. Zaručuji spokojenost, je to fakt vynikajíci – a hodně rychlé jídlo. Jako příloha je skvělá rýže nebo brambory. 🙂

Další odpovědi
hanulka11

já z nich dělám katův šleh – je rychle hotový a "boží "a máme ho rádi
Doplňuji:
nebo udělej závitky či rodádu

iceT

Hm,já bych nakrájela na plátky,naklepa­la,osolila opepřila,položila bych plátek šunky,plátek sýra nebo tvarůžek,sklepla nebo uzavřela pomocí párátka,oprančila na pánvici a dala dopéct do trouby.....

quentos

Zkusil bych ty „nebořízky“, to zní zajímavě ;{)>

hanulka11

oprava- myslela jsem roládu