Jak udělat když zapnu počítač aby se zapla i zásuvka?

Když zapnu PC na USB mě naskočí 5V a díky tomu aby zapla zásuvka... šlo by to přes relé.. ale jak potom udělat aby se mě i po vypnutí PC vypla ale s aspoň 30 sekundovým spožděním?
Doplňuji:
Ano to poslední. Mám počítač a ten mě po zapnutí zapne jinou zásuvku. Takto jsem to myslel ;)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Stačí koupit přepěťovou ochranu, která má "Master" (ovládací) a "Slave" (ovládané) zásuvky.
např: http://prepetove-ochrany.heure ka.cz/…

Další odpovědi:

Bronzový

Řešení lze, ale teď otázka přesně zformulovat požadavek a co tím získá.

Účel: chci ušetřit klidovou spotřebu při vypnutém počítači.

Vezmu stolní PC jak píšeš, tak bez zásuvky pod napětím ho nezapneš a proto nelze realizovat.

Mám notebook s baterií a po jeho zapnutí chci, aby se mi připojila zásuvka. Při každém zapnutí zásuvky vznikají špičky. Tyto jsou odfiltrovány na vstupu počítače, ale každým "šokem" filtr odchází až se zhroutí. Potom je nutné relé pro spínání v "0", vyrábí Eltako, ale abych udělal návrh, je nutné si rozmyslet investici. Bude větší než ušetřená elektřina.

Nebo myslím, že po zapnutí počítače se mi zapnou i jiné zásuvky pro periférie (tiskárna, skener atd.), tady už není potřeba co vymýšlet a zakoupit profi psa s hlavní zásuvkou, která zapíná vedlejší.

Tak co vlastně máš na mysli?
Doplňuji:
Tak to může být i
http://www.zbozi.cz/…
a pozor na součet přívodních kabelů od zásuvky ke spotřebiči.

Diskuze k otázce

Syfon

Ano to poslední. Mám počítač v jedné a ten mě po zapnutí zapne jinou zásuvku. Takto jsem to myslel ;)

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.