Syfon

Jak udělat když zapnu počítač aby se zapla i zásuvka?

Když zapnu PC na USB mě naskočí 5V a díky tomu aby zapla zásuvka… šlo by to přes relé.. ale jak potom udělat aby se mě i po vypnutí PC vypla ale s aspoň 30 sekundovým spožděním?
Doplňuji:
Ano to poslední. Mám počítač a ten mě po zapnutí zapne jinou zásuvku. Takto jsem to myslel ;)

Nejlepší odpověď
Hykam

Stačí koupit přepěťovou ochranu, která má „Master“ (ovládací) a „Slave“ (ovládané) zásuvky.
např: http://prepetove-ochrany.heure­ka.cz/master-slave-5-plus-1-zasuvka-1-8m/

Další odpovědi
Mapel

Řešení lze, ale teď otázka přesně zformulovat požadavek a co tím získá.

Účel: chci ušetřit klidovou spotřebu při vypnutém počítači.

Vezmu stolní PC jak píšeš, tak bez zásuvky pod napětím ho nezapneš a proto nelze realizovat.

Mám notebook s baterií a po jeho zapnutí chci, aby se mi připojila zásuvka. Při každém zapnutí zásuvky vznikají špičky. Tyto jsou odfiltrovány na vstupu počítače, ale každým „šokem“ filtr odchází až se zhroutí. Potom je nutné relé pro spínání v „0“, vyrábí Eltako, ale abych udělal návrh, je nutné si rozmyslet investici. Bude větší než ušetřená elektřina.

Nebo myslím, že po zapnutí počítače se mi zapnou i jiné zásuvky pro periférie (tiskárna, skener atd.), tady už není potřeba co vymýšlet a zakoupit profi psa s hlavní zásuvkou, která zapíná vedlejší.

Tak co vlastně máš na mysli?
Doplňuji:
Tak to může být i
http://www.zbo­zi.cz/vyrobek/mas­ter-slave-prepetova-ochrana-3m-5-1-zasuvek-led-indikace-rohs-logo/
a pozor na součet přívodních kabelů od zásuvky ke spotřebiči.

Syfon

Ano to poslední. Mám počítač v jedné a ten mě po zapnutí zapne jinou zásuvku. Takto jsem to myslel ;)