lola!:)

jak udělat graf této věty?: Praha se nemůže vzdát, neboť to, co by ji čekalo, by byla apokalypsa celého národa, jemuž by

graf
Doplňuji:
jak udělat graf této věty?: Praha se nemůže vzdát, neboť to, co by ji čekalo, by byla apokalypsa celého národa, jemuž by byla uťata hlava.

Odpovědi
quentos

Vaše verze v diskuzi je správná. " Neboť " je souřadící spojka, věta za ní tudíž musí být hlavní.
Ještě bych do grafu doplnil druh VV (podmětná)

M.

Napiš tvou variantu a my případně opravíme. Toto není web na domácí úkoly.

lola!:)

SS-4 1VH neboť 2VH 3VV, jemuž 4VH