Jak udělat drožďovou pomazánku?

Ahooj, nezná někdo recept na tuhle super pomazánku?

Nejlepší odpověď
Lencis

Ingredience:
4 bal. čerstvého droždí po 42g
4 vejce
4 stroužky česneku
1 cibule
pepř
sůl
pažitka/šnytlík/
máslo

Příprava:
Na másle zesklovatíme cibulku, přidáme rozdrobené droždí a mícháme,
napřed se droždí rozpustí, posléze zhoustne a odděluje od tuku, ještě
chvíli pražíme až začne vonět.
Přidáme vejce, prolisovaný česnek a mícháme až se vše spojí, osolíme, opepříme, já přidávám ještě kus másla.

Teplou pomazánku mažeme na čerstvý chléb a hustě posypeme nakrájenou pažitkou.

na netu najdete spoustu receptů, určitě si vyberete… např. na odkaze dole:

Zdroj: http://recepty­.vareni.cz/vyh­ledavani/pokro­cile/?q=dro%BE­%EFov%E1+pomaz%E1nka&se­arch=1

Další odpovědi
karlička

Ahoj,osmahneš cibulku na sádle,přidáš 2 kostky droždí,necháš je roztéct,mícháš a když už směs začíná tuhnout,tak přidej asi 4 vejce a vše usmaž.Do mísy si pak dej tuto směs/ale vychladlou/ přidej buď máslo nebo zl.hanou/celou­/najemno nakrájený měkký salám,okurku sterilovanou,osol podle chuti,opepři,přidej hořčici cca 1 lžíci a vše vymíchej/ručním šlehačem.Je výborná,děti mám už odrostlé,ale mají jí rádi i teď.Chuťově vynikající!!!!!! Všechny ingredience dávám podle oka,vždy byla výborná.

Janulka

Ahoj, na olej cibulku, dáš droždí (tak akorát:o)), naleješ mléka tak, aby se udělala „kaše“, dáš asi 4 vajíčka, opepříš, osolíš, dobrá je i vegeta a je to!:o)

alenka901

Drožďová pomazánka

2 cibule, olej, kostka droždí (cca 10 gramů), 1 sklenka strouhaného celeru, zelená petrželka, pepř, olej

Příprava:
Cibuli osmahneme na oleji, přidáme trochu vody a vdrobíme stále míchajíce droždí. Po pěti deseti minutách postupně i přidáme nastrouhaný celer (pozor, dá se ho nahradit i například ovesnými vločkami), trošku zelené petrželky a pepře a ještě trošku posmažíme. Drožďová pomazánka nejlépe chutná s klasickým chlebem a nakrájenou okurkou.

Attack-design

více recprů na tuto pomázanku je na www.recepty.cz – pomazánka

miholl76

ŠKVARKOVO-KVASNICOVÁ POMAZÁNKA:
70 g kvasnic, cibule, česnek, 1/4 hrnku mléka, 2 vejce, 2 bílky, 2 lžíce mletých škvarků, drcený kmín, majoránka, pepř, sůl. Kvasnice upražíme na oleji do světla, zároveň s nakrájenou cibulkou a česnekem (podle chuti). Přidáme mléko, vejce, bílky a mícháme do zhoustnutí. Odstavíme, přidáme mleté škvarky, osolíme, dochutíme kořením.

KVASNICOVÁ POMAZÁNKA S ČESNEKEM:
150 g kvasnic, 100 g měkkého salámu, 2 vejce, 1 cibule, stroužek česneku, pepř, sůl. Na oleji zpěníme cibulku, dáme kvasnice a mícháme, až zezlátnou a voní. Přidáme utřený česnek, salám nakrájený na kostičky, pepř a sůl.

DROŽĎOVÁ POMAZÁNKA:
60 g droždí, 60 g másla, 1 cibule, 50 g salámu (šunky nebo uzeného masa), 6 vajec, šálek mléka, sůl, pažitka.
Na másle zpěníme drobně nakrájenou cibuli, přidáme rozdrobené droždí, nakrájenou nebo umletou uzeninu a osmahneme. Zalijeme vejci rozšlehanými s mlékem a za stálého míchání necháme srazit.
Na talířích zdobíme plátky rajčete nebo sypeme drobně pokrájenou zelenou paprikou.