Katusa

Jak udělat aby fotka byla černobílá a jen jedna barva zůstala barevná?

Např. fotím- li růžovou růži na zahrádce a chci, aby růžička zůstala na fotce růžová a vše okolo bylo černobílé? Je to někde v nastavení foťáku, nebo se to potom dá nějak vytvořit z normálně barevné fotky úpravou v nějakém programu? Popř. v jakém, jak… Děkuji moc
Doplňuji:
Děkuju za radu, kouzelnou hůlku jsem našla ale na zbytek bych asi potřebovala podrobnější popis pokud možno i přímo šitý na program, který se dá někde bezplatně stáhnout. Úpravou fotek jsem se nikdy moc nezabývala, umím fakt akorát základy, tak když by někdo byl tak hodný a popsal to jako „kuchařku pro blbce“ budu moc vděčná

Nejlepší odpověď
mosoj

V editačním bitmapovém editoru(programu) uděláš výběr
růže ( jsou na to v programu nástroje, jako je laso , magnetické laso, kouzelná hůlka atd. atd.). Výběr zinvertuješ a invertovaný výběr převedeš na BW ( zase je více metod převodu na BW).

Další odpovědi
Sůwa

Já to zkusím trošku podrobněji. Oblíbila jsem si v poslední době program Photofiltre, umí toho dost podobného jako Gimp, ale je jednodušší. Začneš – OTEVŘÍT ⇒ vybereš fotku a ta se ti zobrazí na pracovní ploše. Pak vybereš nástroj „laso“ (polygon) a opatrně s ním budeš růži objíždět. Je to jako bys táhla nit a při každém zvednutí prstu z tlačítka myši může změnit směr.Když je růže celá obklíčená klikneš pravým tlačítkem a laso zmizí. Pak volíš VÝBĚR =>INVERTOVAT a klikneš na černobílou šachovnici. Konec jsem udělala nevím jak, asi jsem klikla na ENTER, ale nejsem si jistá. Za chvíli doplním. V každém případě se mi to povedlo, vydrž. Jo a Photofiltre je free a k té verzi se dá nainstalovat čeština.
http://www.na­dapenny.com/vi­ewer.php?id=t201­1315nadap132618590­820237.jpg
http://www.na­dapenny.com/vi­ewer.php?id=t201­1315nadap130828764­810230.jpg
No tak to stejně nevím, jen že jsem klikla do výběru pravým myšítkem a pak levým (asi)

bubukaa

v photofiltre, ozančíš vše kromě růžičky a dáš šedou…kdybys chctěla já b\ch ti to udělala, dyžtak napiš na můj blog – mám ho na profilu