Avatar uživatele
Katusa

Jak udělat aby fotka byla černobílá a jen jedna barva zůstala barevná?

Např. fotím- li růžovou růži na zahrádce a chci, aby růžička zůstala na fotce růžová a vše okolo bylo černobílé? Je to někde v nastavení foťáku, nebo se to potom dá nějak vytvořit z normálně barevné fotky úpravou v nějakém programu? Popř. v jakém, jak… Děkuji moc
Doplňuji:
Děkuju za radu, kouzelnou hůlku jsem našla ale na zbytek bych asi potřebovala podrobnější popis pokud možno i přímo šitý na program, který se dá někde bezplatně stáhnout. Úpravou fotek jsem se nikdy moc nezabývala, umím fakt akorát základy, tak když by někdo byl tak hodný a popsal to jako „kuchařku pro blbce“ budu moc vděčná

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11 před 4549 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

V editačním bitmapovém editoru(programu) uděláš výběr
růže ( jsou na to v programu nástroje, jako je laso , magnetické laso, kouzelná hůlka atd. atd.). Výběr zinvertuješ a invertovaný výběr převedeš na BW ( zase je více metod převodu na BW).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Sůwa

Já to zkusím trošku podrobněji. Oblíbila jsem si v poslední době program Photofiltre, umí toho dost podobného jako Gimp, ale je jednodušší. Začneš – OTEVŘÍT ⇒ vybereš fotku a ta se ti zobrazí na pracovní ploše. Pak vybereš nástroj „laso“ (polygon) a opatrně s ním budeš růži objíždět. Je to jako bys táhla nit a při každém zvednutí prstu z tlačítka myši může změnit směr.Když je růže celá obklíčená klikneš pravým tlačítkem a laso zmizí. Pak volíš VÝBĚR =>INVERTOVAT a klikneš na černobílou šachovnici. Konec jsem udělala nevím jak, asi jsem klikla na ENTER, ale nejsem si jistá. Za chvíli doplním. V každém případě se mi to povedlo, vydrž. Jo a Photofiltre je free a k té verzi se dá nainstalovat čeština.
http://www.na­dapenny.com/vi­ewer.php?id=t201­1315nadap132618590­820237.jpg
http://www.na­dapenny.com/vi­ewer.php?id=t201­1315nadap130828764­810230.jpg
No tak to stejně nevím, jen že jsem klikla do výběru pravým myšítkem a pak levým (asi)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
bubukaa

v photofiltre, ozančíš vše kromě růžičky a dáš šedou…kdybys chctěla já b\ch ti to udělala, dyžtak napiš na můj blog – mám ho na profilu

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek