Džanička

Jak udělat 4 letému synovy domácí test sluchu..

Učitelka ve školce mi říkala, že syn prý když je otočený k ní zády tak nereaguje na žádný povel, jako že na něj promluví a on jí nevnímá. Prý se ho musí vždycky dotknout aby na ní reagoval.. Máte s tím někdo zkušenosti?? Případně jak takový test sluchu probíhá a jestli ho dělají na ušním, nebo jen u dětské doktorky.. Díky za rady..

Nejlepší odpověď
tuCZek

Asi bych raději při nejbližší příležitosti zašel na ušní. Byla by škoda aby jen kvůli nedoslýchavosti měl problémy.
A jak to probíhá? to fakt nevim :)
U dospělého na audiu dostane sluchátka a jakmile uslyší tón,stiskne tlačítko

PS: Když jsem byl malej máma mi vždy když jsem si nevšímal zacvakala nehty u ucha. A já slyšel :) a slyším dodnes :)))

Další odpovědi
Alesh

Jo, to nebude ušima, ten slyší dobře, jen ho ta učitelka se*e, tak ji ignoruje, v tom bude zakopaný pes! 🙂 No, možná se pletu, ale doma slyší dobře ne?
Jinak testy udělá klidně i dětský lékař, ale zvládneš to i sama. Dítě postavíš cca 5 m od sebe. Řekneš mu, ať si zakryje jedno ucho a řekneš mu, ať opakuje, co říkáš, pak šeptavým hlasem něco řekneš, jen jedno slovo, ale takové, které zná: kočárek, bonbón, pískoviště, táta apod. Totéž pak s druhým uchem.

tom004

Dobré ráno.Doporučuji návštěvu lékaře.U tak důležitých orgánů,což uši bezesporu jsou,je to jediné správné řešení.

terry.uiu

Pokud má tento problém jen ve školce s paní učitelkou a doma slyší normálně, tak bude asi problém úplně jinde :) Jinak stačí navštívit dětskou lékařku nebo zajít přímo na ušní či si udělat domácí test, kdy si stoupnete do rohu místnosti, syn bude někde v prostředku a budete šeptat slova a on je bude nahlas opakovat – takový ušní test aspoň se mnou prováděla dětská lékařka na pravidelných dvouletých kontrolách. Pokud se vyskytne skutečný problém, že syn neslyší, ihned to řešit s lékařem. Pokud se přijde na to, že slyší jen tehdy, když chce poslouchat, bylo by dobré to probrat s dětským psychologem – taky může trpět autismem či jinou poruchou.

anonym

Stačí dvě slova: Na a dej !

kapka

Já jen doplním TuCZka, že se stejné audio dělá i s dětmi, zhruba od tří let věku, prostě když jsou schopny pochopit instrukce, co mají dělat. Nemačkají tlačítko, ale zvedají ruku, když uslyší tón ve sluchátkách. Každé dítě to ale samozřejmě zvládá jinak.