miskapr

Jak udělám krém do dortu bez pudinkového prášku, když místo něj použiji mouku?

bez pudinkového prášku, místo něj je mouka…ale nevím přesně poměr…

Původní
Jak udělám pudinkový krém do dortu? bez pudinkového prášku, místo něj je mouka…

Odpovědi
annas

Zde recept
„Na hrnek mléka plná polévková lžíce hladké mouky, uvařit kaši. (mouka se vmíchá do vlažného mléka, nesmí být horké, udělali by se hrudky) Vyšlehat jedno máslo a do něj zašlehat kaši, osladit dle chuti. Nemáme rádi sladké krémy, tak stačí cca 2 lžíce cukru.“

http://www.emi­mino.cz/disku­se/dobry-krem-do-dortu-154971/

Máslo i kaše musí mít stejnou pokojovou teplotu. Máslový krém můžete ochutit různými příchutěmi: vanilkový, kakaový, kávový, oříškový atd.
http://www.pa­vlavtroube.cz/re­cepty/kremy/mas­lovy-krem.html

Šidlo

1. 30 g hladkej múky+ 30g masla=urobiť svetlú jíšku
2.pomaly priliať 250ml teplého mlieka = miešať ako ďas
3.uvariť bešamel
4. nechať bešamel posypaný práškovým cukrom vychladnúť
5. 200g masla a 100–150g práškového cukru vyšľahať, možno pridať vanilku,1–2 pl citrónovej šťavy, studenej kávy či alkoholu
6. po lyžiciach prišľahať studený bešamel

tadá