strykoc

Jak udělám kompatibilní www stránky pro každý prohlížeč?

Ahoj, otázka myslím mluví za vše. Dělal jsem stránky třeba pro IE9, ale Google chrome mi to rozházel nebo jsem dělal stránky pro Google chrome, ale zase to rozházela Mozilla Firefox. Nevíte někdo o nějaké stránce, která se tím zabývá a nebo jaké hodnoty používat, aby to platilo pro všechny prohlížeče stejně? Příjde mi trochu blbé každou změnu kontrolovat zvlášť v každém prohlížeči.

Díky za odpověďi

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

http://www.jak­psatweb.cz/

jde o to nemít tam za každou cenu nacpané hromadu blbostí a dodržovat pravidla html a css kódu a definovat jednotky… a přečíst si, jak který prohlížeč reaguje na různé css vlastnosti…

třeba když v html napíšu:
„něco <b><i>a něco tučně a kurzívou</i></b> a teď zas normálně“

anebo to udělám takto
„hhhhh <b><i>xxxx</b></i>“

tak oba příklady se můžou zobrazit správně, první určitě a druhý třeba jak kde. a v tom je problém – když to náhodou jde, tak se na to kašle, jenže html a css má nějaké zákonitosti a jestliže takových chyb nasekám víc, pak se to může ale nemusí rozhodit…

každopádně k tomu příkladu – je to zastaralá metoda formátovat text přes html ale pro ukázku stačí.

v css často platí, že co nefunguje jedním způsobem, dá se udělat mnoho jinými způsoby.

dost často bývá rozdílné chápání různých prohlížečů použití funkce padding a margin – když to použiji zároveň na nějaký objekt, kterému hodím třeba ohraničení border… tak že to chce nastudovat…

Zdroj: vlastní zkušenost

Bedy

Nechápu, proč je otázka uzavřená.
Doporučuju dělat validní stránky, validitu ověříte na http://valida­tor.w3.org/
Můžete si tam zapnout i návrh opravy. Pokud je stránka validní, měla by se ve všech moderních prohlížečích zobrazit korektně.