eso

Jak udělám font na míru?

Zdravim. Lidicky potreboval bych udelat text 08221684 presne tak, aby byl 19mm vysoky a 35mm siroky. Nechce se mi hledat vhodny soft, zkousel jsem to marne v MS office a v Gimpu. Poradite prosim jak to rychle udelam ? Myslim jako aby to z tiskarny vylezlo potom 1:1 v pozadovanych rozmerech. Diky moc

Nejlepší odpověď
mosoj

Půjde to udělat v jakémkoliv vektorovém editoru. Editor musí mít možnost měnit velikost písma neproporcionálně. Výšku nezávisle na šířce a naopak.
V bitmapových editorech to většinou nejde.
Nebo to také neumím.

Další odpovědi
Hlada

Stačí v Malování udělat text jako obrázek a ten vložit třeba ve Wordu do textu a zadat velikost.

Hykam

Udělejte obrázek s textem například ve PhotoFitre, potom tento text ořízněte, změníte velikost obrázku (dá se nastavit v cm) (musíte otrhnout „Zachovat poměr stran“).
Tento obrázek potom můžete do jakéhokoliv dokumentu vložit, případně vytisknout.