EliškaG

jak ucpat dutiny v zábradlí

Mám na zahradě zábradlí ( zatím jen nedodělané) jsou to zatím jen stojny a jsou dělané z jeklů 3cm x 3cm. Bohužel i když dám přes tu vrchní díru plastovou lahev tak se mi tam hlavně na podzim a při změně teplot sráží voda a protíká dolů přes celý ten jekl. Poraďte čím to vycpat. Manžel zvažoval vyfoukat to montážní pěnou, ale vzhledem k tom, že jeden jekl je dlouhý cca 150cm tak ta pěna by se nedostala až dolů a voda by se srážela dál. nevíte tedy čím to vycpat děkuji

Nejlepší odpověď
Sůwa

Na Jäckel 20 × 20 mm se prodávají „botičky“ z UH, možná jsou i na profil 30/30 mm. Dá se sehnat v železářství, případně v hobby marketech.

Další odpovědi
Wang

Něco podobného jsem také řešil. Jekl jsem na několika místech navrtal, v dírách vyříznul závity, zapěnil kvalitní pěnou, do děr se závity dal červy (šrouby) a opatrně přebrousil do kladka (aby se to příliš nehřálo, kvůli té zaschlé pěně uvnitř) a natřel barvou.

Jinak je fakt dobrý mít v kovových konstrukcích otvory na odvod kondenzátu a i uvnitř povrchovou úpravu proti korozi – např. pozinkování – žárové zinkování: http://www.kon­strukce.cz/cla­nek/video-nazorny-postup-zaroveho-zinkovani/
http://cz.wie­gel.de/zavody/ces­ko/

mosoj

Oba dva konce zavařit, nebo z hlediska pozdějšího dodělání zatím hermeticky ucpat. Vznikne tam monoklima ( vzduch se nebude vyměňovat) a nic tam kondenzovat nebude. To trošku vlhkosti v původním vzduchu se naváže na rez.

honza19hk

pokud jdou stojny odšrouboavt tak je sundej a schovej.Až to doděláš tak se tam namontuje ceé zábradlí.pokud nechceš aby ti to mráz roztrhal vyvrtej v nejnižší části díru o pr. cca 6mm.Voda odteče a neroztrhá jekl.
jinak kondenzovat to le bude pořád a je jedno jestli to bude celé nebo ne.Ale voda co se tam nahromadí kondeznací ti jekl neroztrhá,na to aby ho mráz roztrhnul jí tam je málo.Nesmí tam ale napršet.