Avatar uživatele
EliškaG

jak ucpat dutiny v zábradlí

Mám na zahradě zábradlí ( zatím jen nedodělané) jsou to zatím jen stojny a jsou dělané z jeklů 3cm x 3cm. Bohužel i když dám přes tu vrchní díru plastovou lahev tak se mi tam hlavně na podzim a při změně teplot sráží voda a protíká dolů přes celý ten jekl. Poraďte čím to vycpat. Manžel zvažoval vyfoukat to montážní pěnou, ale vzhledem k tom, že jeden jekl je dlouhý cca 150cm tak ta pěna by se nedostala až dolů a voda by se srážela dál. nevíte tedy čím to vycpat děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Wang před 4202 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Sůwa

Na Jäckel 20 × 20 mm se prodávají „botičky“ z UH, možná jsou i na profil 30/30 mm. Dá se sehnat v železářství, případně v hobby marketech.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Wang

Něco podobného jsem také řešil. Jekl jsem na několika místech navrtal, v dírách vyříznul závity, zapěnil kvalitní pěnou, do děr se závity dal červy (šrouby) a opatrně přebrousil do kladka (aby se to příliš nehřálo, kvůli té zaschlé pěně uvnitř) a natřel barvou.

Jinak je fakt dobrý mít v kovových konstrukcích otvory na odvod kondenzátu a i uvnitř povrchovou úpravu proti korozi – např. pozinkování – žárové zinkování: http://www.kon­strukce.cz/cla­nek/video-nazorny-postup-zaroveho-zinkovani/
http://cz.wie­gel.de/zavody/ces­ko/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Oba dva konce zavařit, nebo z hlediska pozdějšího dodělání zatím hermeticky ucpat. Vznikne tam monoklima ( vzduch se nebude vyměňovat) a nic tam kondenzovat nebude. To trošku vlhkosti v původním vzduchu se naváže na rez.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Pájo Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

pokud jdou stojny odšrouboavt tak je sundej a schovej.Až to doděláš tak se tam namontuje ceé zábradlí.pokud nechceš aby ti to mráz roztrhal vyvrtej v nejnižší části díru o pr. cca 6mm.Voda odteče a neroztrhá jekl.
jinak kondenzovat to le bude pořád a je jedno jestli to bude celé nebo ne.Ale voda co se tam nahromadí kondeznací ti jekl neroztrhá,na to aby ho mráz roztrhnul jí tam je málo.Nesmí tam ale napršet.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek