MadAnnie

Jak ucit cizince cestinu?

Ahojte, mate nekdo zkusenost s ucenim cestiny cizince? Mam moznost ucit cestinu a dotycny me anglictinu. Jak to pojmout? Jen konverzace je asi bezpredmetna diky tomu, ze zaklady vubec nema. Diky za tipy 🙂

Nejlepší odpověď
quentos

Jestliže nemá základy, bude nejlepší se opřít o nějakou učebnici. U nás v jazykovce se učila podle „New Czech Step by Step“ od Lídy Holé.
Předpokladem ovšem je, aby vyučující ovládal svůj jazyk na perfektní úrovni. Máte-li problém rozlišit tip a typ, tak nevím nevím.

Další odpovědi
ivzez

Souhlasím s Quentosem – češtinu by měl (nejen) cizince
učit ten, kdo umí perfektně česky i jazyk toho, koho bude učit.
Navíc by měl učitel/lektor mít s výukou už nějaké zkušenosti.
(Učit češtinu cizince je náročnější, než učit češtinu v české škole.)

Umíš perfektně česky i anglicky?
Učila už jsi někde češtinu?
Učila jsi už někdy cizince (cokoliv)?

_______
Správně:
„… zkušenost s výukou češtiny pro cizince (češtiny jako cizího jazyka)?
… a dotyčný má/měl angličtinu …
… bezpředmětná kvůli (nikoliv díky!!) tomu, že …“

Frogman

Začal bych nejdřív zájmeny, časováním nejběžnějších sloves a k tomu postupně přidávat slovíčka a pády podstatných jmen.

MirKop

Slovíčka a potom základní věty, jako když se Čech začne učit anglicky ve 3.třídě

annas

Typy jsem neregistrovala. Jen jsem přehodila slovosled ve 4. p. – koho, co. Nejdříve patří podst. jméno životné, pak neživotné.

quentos

ano, však typy/tipy už byly tou dobou opravené…

arygnoc

@quentos:

tie typy ste nemal opravovať – čučím, však to je dobre, musel som rozkliknúť opravy …

😉

quentos

… však jsem věděl, že ti inteligentnější si rozkliknou úpravy otázky ;{)>