verka

Jak uchovat rajčata?

Poraďte, prosím, co s rajčaty. Dala bych si něco pikantního k masu. To kdyby mne honila mlsná i v zimě.

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, co máte přesně na mysli. Našla jsem Vám stránku, kde je několik receptů. Třeba někdo přidá další.

Máte-li ráda sladké, výborná je marmeláda z rajčat. Dělávala jsem ji, ale letos úroda nic moc. Stačí jen na běžnou konzumaci.

Zdroj: http://konzer­vace.ic.cz/raj­ce.htm

Další odpovědi
BIGFOOT

zavařit,dát do tmy a chladna.moje žena takhle dělá lečo,utopence a jiný.BIGFOOT

elektrikář

Pokrájet, přidat papriku,feferonku na kg rajčat 20 deka cibule osolit opepřit. svařit a sterilizovat. Dají se zavařovat ve slaném nálevu, ty jsme zapékali z vejci.V sušárně usušit a pak je zalít olejem. Svařené z cibulí, paprikou a feferony, a kořenovou zeleninou odvařit větší část vody a smíchat z hořticí.Osolit opepřit.
nasekanou kyselou okurkou

elektrikář

Zapomněl jsem pastu mírně okyselit.