Jak u windows zjistim IP adresu stroje?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

www.mojeip.cz

Další odpovědi
dave09

Zjištěním IP adresy na webu (např. uvedené www.mojeip.cz) nemusíte ve skutečnosti získat adresu Vašeho PC. A to v případě, že máte neveřejnou IP adresu.

Pro zjištění IP adresy Vašeho PC doporučuji využít příkazové řádky přímo v systému. Tu spustíte následovně: zvolte Start/Spustit, do nového okna napište „cmd“ (bez uvozovek), potvrďte. Poté v nově otevřeném příkazovém řádku napište „ipconfig“ (opět bez uvozovek) a potvrďte enterem. Ve výpise naleznete skutečnou IP adresu Vaší síťové karty.