Avatar uživatele
dudu

Jak u vás dopadlo roční vyúčtování elektřiny?

Už před časem jsem byl mile překvapen výsledkem vyúčtování nákladů za elektřinu na chalupě. Byly totiž téměř o třetinu nižší ve srovnání s předchozím rokem. Zde však docela klesla i absolutní spotřeba, takže zasluhy za úspory sklidila montáž nového bojleru.
Včera jsem však obdrželi fakturu za domácnost a i zde při stejné spotřebě máme skoro dvacetiprocentní přeplatek. Zatím jsem příliš nezkoumal zda důvodem je nižší cena silové elektřiny nebo pokles nákladů od přepravce. Podobné zprávy jistě potěší a každého ovšem ihned napadne co bude dál. Podělíte se rámcově o zprávy, výsledky v relativním vyjádření a názory z vašich odběrních míst?
Doplňuji:
Dodavatele jsem neměnil.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: dudu

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, tom004, anonym, anonym před 4074 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Elektřinu žádný dodavatel nezlevňoval. Přepravné se platí podle ČEZU nebo EONU a ti také nezlevňovali. Takže za to může váše spořivé chování v domácnosti. Rozhodující je vaše spotřeba loni a předloni. Není třeba hledat zázrak.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

V pohodě. Poměrně velký přeplatek jako každý rok (6 let). A to i přesto, že používáme pouze el. energii (včetně akumulaček).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
www

Jako vždy. Cca 700 přeplatek u Eon.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Pouze doplatek 77 Kč.Také důsledek drastického šetření elektřinou.Před loni 2200 kWh, vloni (2012)1800 kWh.
Jó, kde jsou ty časy, když jsme elektřinou nemuseli šetřit (1 kWh 0,45 Kčs) a měli jsme spotřebu 4000 kWh.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Mám to spočítané a přeplatek se pohybuje mezi 200 Kč. Vše mám na elektřinu, plyn nemám. Dodavatele jsem neměnil, ale zvažuju změnit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Porovnal jsi si spotřebu za minulý a letošní rok? Každý rok roste cena el. energie, i když klesne cena silové energie, tak na druhou stranu zdraží zbytek včetně stálých platů, takže výsledek není důsledkem snížení silové energie, ale spíš ušetření domácnosi ve spotřebě kWh. Jinak, ještě jsem vyúčtování nedostala, ale pečlivě si ho vždy přepočítávám, včetně všech ostatních cenových nákladů na kWh

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jikra

Od tý doby co jsem vylezl z jeskyně si dopřávám elektřinu plnými doušky a při zálohách 1220,–/měs. mám doplatit jen 2400,–. Inu pokrok je pokrok, a to elektrikou netopím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Conchus

Gratuluji, jste spořivý hoch

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

měl jsem rovněž menší spotřebu energie, takže jsem ušetřil…Za 10 let jsem snížil spotřebu ze 4000kWh na 1900kWh

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
dudu

Mosoji, pak nevím kde je pravda. My jsme spotřebu mírně zvýšili, zálohy ani dodavatele neměnili a přitom nám bude vrácena částka rovnající se téměř dvouměsíční spotřebě. Asi se někde vloudila chybička nebo něco pokazili soudruzi v NDR.

před 4074 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek