mosoj

Jak u státních maturit ?

Jestli jsem to dobře pochopil, tak jsou formou testu.
Bude se požadovat v matematice i postup jak se k výsledku dospělo nebo se to jenom zaškrtne.
Doplňuji:
No jo, pokud se to jenom zaškrtne. Tak už se nedivím že je nenechají ani vyčůrat !!
Sem směřovala moje otázka !

Nejlepší odpověď
annas

Mosoji, mám před sebou MF Dnes. Napíši Vám 2 otázky:

  1. Jaký je nejmenší společný násobek n čísel 30, 25 a 180? Řešení – n = 2 na druhou. 3 na druhou . pět na druhou = 900.
  2. V množině reálných čísel řešte rovnici (2× – 3) na druhou – x na druhou = 0. Které tvrzení je pravdivé?
  1. Rovnice má právě jedno řešení
  2. Hodnoty obou kořenů se liší o 2.
  3. Hodnoty obou kořenů jsou opačná nenulová čísla.
  4. Źádné z výše uvedených tvrzení není pravdivé.

Odpověď – b)

mosoj

Annas : Ještě by mě zajímalo jestli soubor otázek které mohou být u maturity budou známé ( tak jako je to u autoškoly) nebo je nikdo do okamžiku maturity neuvidí.

annas

Nikdo ve škole je nezná. Rozváží je kurýr, musí se uschovat a otevírají se až před studenty.

mosoj

Děkuji za ochotu.
Stejně mi to připadá bez popsaného postupu, jako pro cvičené opice, zejména u té matematiky.