Avatar uživatele
HankaJ.

Jak tvarovat kravskou kůži?

Koupila jsem si přes internet kravskou kůži za účelem na ni malovat, došla mi ve srolovaném válci, je suchá a kdybych ji chtěla natáhnout, tak by nejspíše praskla. Jak ji změkčit? Mám ji ponořit do horké vody a potom ustřihnout požadovaný kus nebo…?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zjentek před 3354 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Pokud je kůže ´zdravá´ (dobře vyčiněná), určitě nepraskne ani při rovnání v suchém stavu – ale nenarovnáš ji…
😉
Namoč ji – stačí i do studené vody, zvláční.
Nevím ale, jakým způsobem ji hodláš použít jako podklad pro malbu – jestliže ji budeš napínat na nějaký rám, napřed ji napni a teprve pak ořízni (lépe až po vyschnutí). pokud ji chceš použít bez rámu (volnou), po namočení ji opět nejprve vypni (do roviny – nestačí ji jen rozprostřít – kůže se ti při schnutí zvlní) a opět teprve po vyschnutí ji stříhej.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Pokud je vyčiněná, tak by měla být měkká a poddajná. Pokud se jedná o surovou kůži, třeba jen odmízdřenou a zbavenou srsti, je třeba s ní pracovat za mokra. Pokud budeš řezat, počítej s tím, že po seschnutí se kůže opět stáhne a bude mít menší rozměr. Záleží také na tom, jak je kůže silná. Stačí stačí místo namáčení jen vlhčit, nejlépe hadrem, a nebo s vlhkým hadrem srolovat. Pokud ji namočíš celou, zcela pozbude původní tvar a trvá poměrně dlouho, než zase vyschne. Nesmíš sušit při vysoké teplotě.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek