huxa

Jak tuto situaci co nejlevněji vyřešit? Založit firmu?

Dva lidé podnikají jako soukromníci, další by se k nim chtěl přidat a dostal by dotace na stroje k vykonávané práci, což by byl problém, neboť by neměl na sebe napsané nic jiného, než tyto stroje (žádný prostor k vykonávání činnosti), jak tuto situaci vyřešit?
Dle mého by bylo nejlepší už rovnou založit nějakou firmu, nicméně do akciovky i eseróčka i do družstva se musí dát nějaký poplatek, jak toto vyřešit?

(pro mě naprosto nepochopitelné, že musím platit za to, že chci zvyšovat HDP a vyrábět v této zemi něco, ale toho bude asi v životě ještě hodně :))

Nejlepší odpověď
Drap

Šlo by to řešit i tak, že sídlo tvého podnikání bude v místě tvého trvalého bydliště a umístění strojů a vlastní práci na nich budeš řešit pronájmem potřebných prostor.

Další odpovědi
Reuef

Tak muzete zalozit v.o.s. tam zadny zakladni kapital neni potreba…

autacek

Základní kapitál je jen administrativní záležitost nutná v době založení společnosti, poté můžete s penězi dále volně nakládat, nicméně již jen jménem společnosti, například platit za materiál, zboží, či služby, případně si tyto peníze od společnosti „půjčit“ zpět.

Jen mám pocit, že se ty dotace týkají jen fyzických osob – nových podnikatelů, tak že přemýšlet o jiné formě podnikání by bylo trochu kontraproduktivní.

koreg9

Doporučuji si projet informace o tichém společníkovi https://www.za­lozeni.cz/tichy-spolecnik/