FatalAnonym

Jak trénovat soustředění?

Ahoj. Ve škole mám velké problémy s předměty, kde je potřeba se soustředit a dávat pozor co učitelka říká (např. Dějepis, Přírodopis atd…). Nejsem líný se učit, já se fakt snažím v těch hodinách dávat pozor. Ale prostě prvních pár vět co učitelka řekne dávám pozor, a pak se najednou po 5 ti minutách proberu a zjistím, že jsem celou dobu myslel na něco jiného a vůbec nevím o čem mluvila.
Vždycky jsem si říkal, že prostě na věci, které mě nebaví se špatně soustředím, protože mě prostě nebaví! To by ještě mělo tak nějak logiku…
Ale co mě začíná děsit je to, že já už se nedokážu soustředit ani na věci, které mě baví a zajímají mě. Např. rád se dívám na Videa od youtuberů na Youtube a v poslední době se mi čím dál častěji stává, že např. ve 3-tí minutě videa si ho musím pustit od začátku, protože nevím o čem tam mluvil…

Ve škole mám horší a horší známky a nedokážu se na nic dlouho soustředit, prosím vás tedy o pomoc, aby jste mi prosím poradili nějaký způsob, jak se naučit soustředit se.

Děkuji předem.

PS: Omlouvám se, že jsem to dal do této kategorie. Ale opravdu jsem nevěděl kam tohle mám zařadit.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Porucha soustředění je v poslední době ve školách častý jev:-(( Doporučím ti jediné, navštívit psychologa, on tě naučí různá cvičení, jak soustředění posílit.

Další odpovědi
marci1

Zde máš cvičebnici koncentrace : http://www.fi­losofie-uspechu.cz/wp-content/upload­s/2012/09/cvi­cebnice_koncen­trace.pdf