larios22

Jak trénovat psychiku nebo se psychicky bránit?

Zdravím určitě jste někdy zažili jak je nepříjemné když se vám někdo posmívá. já jsem celkem hubenej a posmívací hlášky typu: ty máš ale pracky,anorek­tik,ukaž svaly,máš ruce jako párátka,nohy jako hůlky apod.. Jak se psychicky bránit? nebo jak posílit sebevědomí nebo psychiku abych to nebral tak špatně.. pak je mi trapně vycházet ven v kraťasech a triku…
Doplňuji:
Podotýkám Nejsem anorektik!!!! nejsem podvýžívený !! ta nadávka je jenom od nich! hraju 10 let fotbal závodně,sportovně založený člověk

Nejlepší odpověď
motlajs

Aaa…, takže sportuješ…

Většina se ti přestane posmívat, když se mezi „čtyřma očima“, upřímně, bez nějakých emocí zeptáš, proč se posmívá....., proč to řeší. Po odpovědi, ať už je jakákoliv, poděkuj či nějako neutrálně odpověz „OK“, ať už je jejich odpověď víče či méně urážející, nelogická apod.. Případně se můžeš dotázat další upřesňující otázkou.

Většina něco zabrebentí… Další nedokáží odpovědět. Možná ti někdo upřímně řekne, že je to třeba k „popukání“… a bude třeba upřímný…

S největší „frajerem“ můžeš pohořet, ale většinu prostým zeptáním na důvod… sebereš vítr splachet a příště už je to tolik nebude bavit. Většina si uvědomí, že jen následovala stádo/hejno.

Nesnaž se bránit, nic nenamítej jen to přijmy od nich a zeptej se, udělej si průzkum sám pro sebe.
Doplňuji:
… jen to přijmi…

Další odpovědi
oConner

Zdravím Tě příteli. Mysl člověka je nejlepší zbraň kterou lidstvo má. Zatím si neuvědomuješ, jak silný, jsi ty sám. Dovol mi jednu radu. Vymez si 1 hodinu denně k tomu, aby jsi si udělal nerušené pohodlí, pusť si relaxační hudbu, opravdu potichu aby jsi slyšel jen takříkajíc ozvěnu, zavři oči a veškeré myšlenky které máš přeházené, ať už ty špatné, nebo dobré zkus uspořádat do myšlenkového království, které si sám v hlavě postzavíš. Měl by to být prostor v reálném životě, který znáš centimetr po centimetru a na každé místo v tom prostoru zařaď své myšlenky. nejen že si ulevíš od psychického vnímání narážek a urážlivých výrazů, ale i si osvojíš techniku psychické obrany. Tím se myslí, že když uslyšíš narážku na tvojí osobnost, nejen že si jí okamžitě zařadíš do myšlenkového království, ale obratem si na toho člověka vybereš vzpomínku, která mu vrátí to, co si zaslouží. Hlaví je že budeš mít větší seběvědomí, budeš se mít rád takového, jaký jsi a dokážeš se bránit psychickým útokům a dokážeš je přeměnit na svůj vlastní útok.

huxa

twist evidentně se k nim přidává :) nechce to posílit psychiku, pouze omezit a hodně ego-kašli na ně a neber si to vůbec k srdci.

Tw!st

víš že být anorektikem je hodně nezdravý ? ber ty co se ti posmívají jako motivaci pro dosažení vzhledu jaký máš mít, taky více jez a nemusíš poslouchat jak se ti někdo vysmívá protože se ti nebude vysmívat

Doplňuji:
pak máte větší výdej kalorií než příjem, tím to nejspíš bude, pokud teda nemátě něco se zdravím ( např to může způsobit špatná štítná žláza) byl jste u doktora ?

Andělé

larios22 🙂,přišla Vám životní zkouška,berte ji jako příležitost naučit se mít rád.
Život nám jakýmikoliv nepříjemnostmi dává šanci na sobě zapracovat. Právě útoky na naší psychiku jsou výzva, jak najít cestu k sobě samému.
Abyste našel sám sebe,cítil se vyrovnaný a sebevědomý,musíte vždy začít u sebe. NAUČIT SE MÍT RÁD. např.: http://www.go­ogle.cz/#hl=cs&g­s_rn=8&gs_ri=psy-ab&cp=24&gs_i­d=2m&xhr=t&q=jak+se+nau­%C4%8Dit+se+m%C3%AD­t+r%C3%A1d&es_nrs=tru­e&pf=p&sclien­t=psy-ab&oq=jak+se+­nau%C4%8Dit+se+­m%C3%ADt+r%C3%A1d&g­s_l=&pbx=1&bav=on­.2,or.r_qf.&bvm=bv­.44770516,d.d2k&fp=e38a­ba68601c6b4d&biw=1536&bi­h=783

Sebeláska je jediná cesta,jak se stát silným člověkem. Naučí Vás mít se skutečně rád a brát takový jaký jste. Teprve pak se z Vás stane silný člověk,který se umí bránit ponižování a všemu zlému.
Nevšímejte si jich a pěstujte lásku k sobě. Jen ta má pravé oči a budete se divit,jaké hodnoty Vám v sobě odkryje.
Ke všemu je potřeba dozrát a já Vám moc přeji,ať najdete co hledáte.:-)

briketka10

jak píše iceT, jestli sportuješ tak ti ještě narostou svaly a já bych si těch
posměváčků vůbec nevšímala třeba nakonec několik z nich v budoucnosti
až přestanou sportovat budou mít problémy ze svou postavou budou z
nich jen obyčejní tatíci a ty se svou mužnou figurou se budeš posmívat jim..
nic neřeš jez vyváženou stravu hlavně hodně bílkovin a nestresuj se :)

iceT

Tak to byl fofr s tím uzamčením otázky,ale nevadí,nevadí.
Vykašli se na hlupáky,kterí se ti posmívají,sami nic nedokázali a tímhle jen ukazují jak jsou ubozí.Předpoklá­dám,že ti ještě není dvacet,jinak bys snad takové řeči ani neřešil,ale můžu se mýlit a můžeš být starší,než si myslím.
Dál hrej fotbal,a až ještě trošku zestárneš,tak se ti postava zmužní.