Eloška

Jak toto tvrzení souvisí se slavným starověkým městským státem?

„Nosit sovy do Athén“ je rčení označující zbytečnou činnost, něco jako „nosit dříví do lesa“. Jak toto tvrzení souvisí se slavným starověkým městským státem?

  1. souvisí se symbolem bohyně, v kterou obyvatelé města věřili
  2. souvisí s geografickou polohou města v horách, kde žije mnoho sov
  3. sova byla považována za nečisté zvíře, příchozí se sovou by vyvolal pohoršení

Odpovědi
kvikal

… v Athénách se platilo mincemi na kterých byla vyobrazena sova (která opravdu souvisí s jednou z bohyň) a jelikož předpokládám že těchto mincí bylo dost tudíž bylo i hodně vyobrazených sov … to máš jako se lvy v benátkách

chucky

Ochránkyní Athén byla Pallas Athéna(bohyně války a moudrosti),jejímž zvířetem byla sova.Na Athénských mincích se tedy objevovala z jedné strany P.Athéna a zdruhé strany sova.Athénským mincím se proto říkalo sovy z čehož vzniklo přísloví ,,nosit sovy do Athén"(nosit dříví do lesa)
Takže a)