BEAES

Jak tomu mám rozumnět?

Málo přátel má, kdo má hodně příbuzných.

Nejlepší odpověď
PostApMan

Netuším, ani já tomu nerozumím a „Pan Google“ mi také moc neporadil – prozradil mi pouze že je to původem české přísloví a dá se poslat zdarma na o2 a T-Mobile formou sms.

Snad bude někdo vědět.

Další odpovědi
anonym

já znám podobné-cizí pomúžou vždy,rodina jen někdy,

Miroslavst

Já tomu rozumím tak, že jak se říká po přízni řízni.
Když potřebuješ pomoc, většinou ti pomůžou kamarádi než příbuzní. Teda tak mluvím ze své zkušenosti-bohužel.
Proto, kdo má hodně příbuzných, má míň přátel.

verka

Protože čím víc příbuzných, tím víc pomluv a na každém šprochu pravdy trochu, takže česky řečeno, vždy někdo nějaké pomluvě uvěří a nebude přeci s takovým nějakým kamarádit.