Terryle

Jak TOHLE může vzniknout?

http://img7.raj­ce.idnes.cz/d0703/5/­5479/5479849_dc5c0fa9e55­7f8773b99f179e5fb6c14/i­mages/IMG_0388­.jpg .
Tohle se mi včera povedlo vyfotit. Už když jsem to fotila, lámala jsem si hlavu, co to sakra je? Lámu si ji furt a na nic jsem nepřišla. Proč ty kondenzační čáry někde černají?

Upřesňuju, že letadlo klidně odletělo a nespadlo ani nevyvádělo jiné nepřístojnosti, takže teorie hořícího motoru (což mě napadlo jako první) se asi vylučuje.
Ještě je možnost, že to je jen optický klam – fotila jsem to při západu slunce.
Nebo na těch teoriích s chemtrails něco je? ;o)
Doplňuji:
Aramah: Nespadlo, dokud jsem ho měla v dohledu (a tohle jsem sledovala bedlivě, dokud nezmizelo za obzorem)… a včera večer se žádná nehoda nestala ;o) Můžu ho ale zkusit zpětně najít a omrknout, jestli nevysílalo stav nouze, ale to dá zabrat – to budu vědět tak zítra :o)

Další reakce kdyžtak zase v diskusi!

Nejlepší odpověď
anonym

Ale, Terryle, kdepak zůstala tvá inteligence?
Odpovídající dívky tápou, protože nemají ten smysl pro techniku jako pánové.
Zkus malinko aktivovat logiku a kompromis mezi analytickým a kombinačním myšlením a určitě by tě to trklo.
Pořád nic?
No, tak když jinak nedáš, je to prachobyčejný souběh kondenzačních par ve větších výškách a efektu červánků. Při západu sluneční paprsky svítí šikmo a tedy skrz delší obvod atmosféry, takže se část světelného spektra pohlcuje a výsledek je červenavý až šedavý odstín. Viz základy optiky ve fyzice 8. ročníku ZŠ.
Doplňuji:
P.S. Možná bys měla přehodnotit svůj nový titul, jímž se pyšníš
(viz MF dnes – letecká publicistka), to by se přece leteckým profíkům nemělo stávat. Já jsem jen laik, ale stačí mi obyčejný selský rozum.

Další odpovědi
mosoj

No Terryle 300 mm docela pěkný canon ale 500 stovka je větší. Pěkně jsi si to přitáhla.

Všimni si, že stejnou barvu mají i ty mraky na levo. Takže žádný optický klam ale zabarvené světlo od sluníčka. Stejně jako vznikají červánky. To se také nejedná o žádný optický klam. Prostě to světlo je červené.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-to-jsou-cervanky
Doplňuji:
Jo, už jsem to našel ale v souvislosti s modrou oblohou.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-je-pro-nas-obloha-modra

aramah

Terryle jste si jista že nespadlo? :D

MacChill

Myslím že je to jen optický klam způsobený světlem

Ella

mě to přijde jako hra světla a stínu :) přece kdyby hořely motory, tak to bude kouř černý celý, ale tohle má jen stinné místa :) příroda zase udělala iluzi :)

pokazdejinak

krásná fotka a krásná hra světla a stínu :)

lukas.zmizik

zeby letadlu utikal olej z motoru? to je stejny, jako kdyz mne z autobusu kape olej, tak udela cernou caru na zemi:)

anonym

tohle http://www.na­dapenny.com/vi­ewer.php?id=t201­1269nadap170940474­720230.jpg
je foceno odpoledne, pěkné počasí. a tohle http://www.na­dapenny.com/vi­ewer.php?id=t201­1269nadap170941464­811230.jpg
taky. má to něco společného s kontrastem. dnešní foťáky dovolují to, co se zakazovalo; fotit proti slunci. mířit na oblohu.

Zdroj: https://www.fa­cebook.com/pro­file.php?id=1000­02948894018

anonym

Terko , ja vas potesim … pro me jste velice inteligentni , ctizadostiva divenka s krasnym a narocnym konickem. 🙂 -iv-

Terryle

ááááááách, děkuju, konečně mi někdo pohladil důšku! :o) Ještě, že Vás tu máme, -iv-!

anonym

Pamatuji si Tery skoro vsechny vase fotecky … 🙂 S brachou na horach , reseni knoflicku u vasi bluzky … vas studentsky pokoj plny sesitu a knih … a pak vas u letadelka a pak uz jen sama letadelka … 🙂
Tesim se uz na dalsi .. letadelka. 🙂

  • iv-

mosoj

Terrylle já mám jenom chemtrails.

http://www.na­dapenny.com/vi­ewer.php?id=t201­1269nadap144908893­060230.jpg

Terryle

ale jaký krááásnýýý…
a chemtrails… no… zařekla jsem se, že se do diskusí o nich radši nebudu pouštět. Aby to za něco stálo, tak bych napřed ještě musela vystudovat meteorologii a ideálně i chemii, a to už je moc i na mě… :)

mosoj

V pořádku, já jen aby řeč nestála.

Terryle

Dr. Axl: Skvělý, díky! Jen to mohlo být bez toho šťouravýho úvodu – ale vzhledem k vysvětlení budiž Vám odpuštěno :o)
Holt nikdo není dokonalý. Co se mě a optiky týče, tak s tou jsme se nenáviděly odjakživa. Jiný fyzikální jevy mi dávaly aspoň nějakej smysl – víc nebo míň… ale optika prostě ne, tu jsem nepobírala nikdy. Bohužel, nenaděláte nic (a ani já jsem nenadělala).

Takže klam. Myslela jsem si to, ale stejně mě to dost překvapilo – něco takovýho jsem v životě neviděla a to po letadlech čumím neustále.

anonym

Terryle, jednak si na netu tykáme a za druhé, právě proto, že máš velké ambice a vytříbený styl, očekávají od tebe formát a kladou vyšší nároky. Proto ta výchovná lekce, počkej až se do tebe budou v budoucnu pouštět kritici, aspoň budeš mít trénink.
No a v neposlední řadě musíme trochu odlehčit atmosféru pro lačné publikum. Právě takovéhle špílce se těší vděčné oblibě, musíš něco obětovat své raketově stoupající popularitě.

Terryle

Okej, tykání beru na vědomí (a budu se snažit to nezapomenout :)
A zbytek taky – je fakt, trénink musí být. I když já už jsem zvyklá, v diskusích pod článkama neustále někdo šťourá. A vzhledem k tomu, že se ale intenzita a závažnost šťourů snižuje, se to snad trošku lepší…

Ale poslední důvod je zcela nezpochybnitelný, zábava musí bejt. Nepohádáme se nakonec ještě? :)

anonym

K závěrečné otázce jen malý přípodotek mimo protokol. Neradil bych ti se se mnou pouštět do hádky, jsem soupeř těžkého kalibru, nenechám si nic líbit a dokážu být promyšleně záludný. Studuji slabá místa protivníka a ve chvíli, kdy to nejméně čeká, ho zcela ochromím tak, že se v nastálém šoku nezmůže ani na reakci, natož pak nějakou obranu. Všimla sis třeba jak bedlivě sleduji každé projevy tvé novinářské kariéry i tvé kontroverzní vztahy? To ty proti mně nemáš téměř žádné zbraně. Takže raději moc neprovokuj, mohla bys toho trpce litovat. Stačí se zeptat iv, jó ta by mohla vyprávět.

Terryle

vztahy – vztahy – vztahy, já mám nějaký vztahy (a ještě navíc kontroverzní)? Fakt? Kde? Odkdy?
Jinak sklapávám uši a už mlčím – na promyšlenou, kvalitní a argumentačně kvalitní hádku je potřeba pořádná příprava a na tu já jsem líná… šup, máš další slabou stránku, rychle s ní do databáze!
Ale myslím, že to moc nevyužiješ – dohadovat se s odpor nekladoucím soupeřem je otrava, ne-liž?

anonym

Je-liž, ještě, žes nezapomněla na tu pomlčku, pak by měl ten imperativ docela srandovní význam – neliž! (ve smyslu nelízej!, proboha a co?) Ještě chvíli prostořekého jazýčku a budeš mít dva úhlavní nepřátele, a iv dokáže být v žárlivosti naprosto nesmlouvavá.
(Nikdy bych netušil, že i novinářky dokáží být až takhle eroticky rafinované, a to mám s ostatními dámskými obory bohaté až košaté zkušenosti).

anonym

V doplnění otázky se „když tak“ píše zvlášť, leda že bys zaváděla novotvar v rozporu s gramatikou.
Ale čistota jazyka prý byla na žurnalistice obzvlášť ostře sledovaná disciplína.

Terryle

Kdyžtak považuju za výraz nespisovný a při práci bych ho nepoužila; a při tlachání zde se v případech jako tento řídím i tím, jak se mi výraz líbí napsán. Když tak s mezerou mi bohužel rve oči, takže kdyžtak odpusťte, ale prostě nelze jinak…

Co se nelizu týče, tak tam je široká škála doporučení. Nedoporučuje se kupříkladu lízat zmrzlé zábradlí, ne-liž? Nehledat hned ve všem skryté postranní úmysly! Ale jinak když odhlédnu od své bezelstnosti, domnívám se, že zrovna mezi novinářkama se erotickou rafinovaností nešetří – stačí, když si vzpomenu na legendy, co se nesly o známých, co sehnaly dobrej flek v televizi… To už ale možná byl spíš důsledek závisti než té rafinovanosti…

A na ty kontroverzní vztahy stále čekám ;o)

anonym

Netřeba čekat, byla to jen nenápadná a lehce fabulační narážka na skryté slabiny, přičemž vztahy nemusejí být jen prvoplánové s kluky, ale obecně s redakcemi, mnohými zdejšími uživateli, postojem ke státním autoritám a několika dalším, které jsem měl tu čest vypozorovat za dobu tvého působení jak zde, tak na publikačních fórech i médiích.
Tudíž, budiž mi dovoleno, abych si tyto třaskavé trumfy ponechal na případnou skutečnou konfrontaci s tvou obávanou břitkou rétorikou.

Terryle

Ou, ou, vidím, že jsem vskutku sledována zrakem ostřížím. Mám tedy za to, že bude lepší poslechnout volání přírody, hrdě vyklidit (byť jen tréninkové) kolbiště a odebrat se do končin klidu a míru, kde není žádného soupeře… :o)
… dobrou noc, doktore!

anonym

Kdyžtak, tedy beru jako ještě na rozhraní stravitelnou uměleckou licencí a součást familiérního výraziva.

kapka

Konec prvního dějství… 🙂

Terryle

PS: co se letecké publicistky týče, nějak mě redakce nazvat musela. Inu a o letectví píšu a zpravodajství to není, takže logicky publicistka. Technické vzdělání se snažím dohánět, ale jde to pomalu… a od toho je spousta jiných odborníků. Já spíš hledám v archivech zapomenutý souvislosti a věci, na který zase nemají energii ti technikové. Každý má svou silnější stránku…