Kelt

Jak to, že z filmů nebo fotografií dokážeme poznat dobu, kdy daná osoba žila?

Otázku bych měl asi upřesnit. Když si budete prohlížet fotografie současné 20 leté dívky a její matky, v době kdy měla také 20 let a případně i babičky, rovněž 20 leté, tak bez ohledu na oblečení, účes, mnozí poznají, kdy kdo žil. Nebo ve filmech, pokud má film dobrou kvalitu,případně se nově upraví, je zřejmé, zda ten film vznikl třeba ve třicátých letech nebo v osmdesátých letech, nebo minulý rok. A sleduji pouze herce,a ne například obraz státníka, hudbu nebo poitnu, které mi mohou mnohé napovědět. A nemusím být znalcem módy, účesů atd.
Stejné je to i podle namalovaného portrétu.

Odpovědi
ten který je

Jedním z důvodů může být náš zájem o danou dobu,vlastní prožitek nebo sbírání informací o danou etapu.Hodně napoví také úroven filmových materiálů,tedy kvalita obrazu.