Jolllie

Jak to, že tučňákům nepřimrznou nohy k ledu?

To by mne tedy velice zajimalo

Nejlepší odpověď
Mandarinka

Je to vše o regulaci a výměně tepla. A taky o tom, že led na pólu netaje a ani znovu nezamrzá. Našla jsem k tomu zajímavou a velice odbornou prezentaci. Více v odkazu. A myslím, že to zodpoví další podobné otázky.

Zdroj: http://ekologi­e.upol.cz/ku/ek­zivo/prezenta­ce/teplota.pdf

Další odpovědi
angelnight

protože už k tomu májí ty nohy tak vyvynutý aby jim nepřimrzli když furt stojej na ledu…

maru

protože je mají teplé a přizpůsobené povětrnostním podmínkám

Drtilek

zajímavá otázka k ledu de přimrznou těžko zaprvé zadruhé chodí po sněhu : ) a za třetí by museli stát tak dva dny na ledu aby přimrzly

ALLmY

Pohybují se,mají je zahřáté, jsou na to zvyklí,..nějak se přizůsobit musí :PP

Jivinho

Maj je klouzavý

makyna

maj na nohou speciální poštářky které když na nich stojí tak nepřimrzají