Jak to že se z opis mohly stát lidé za pát let budem roboti?

lidé a pravěk

Nejlepší odpověď
Beer4Real

Nebyl by překlad do češtiny?

Další odpovědi
iceT

Z opisů se lidi nestávají…
Slyšelas někdy o evoluci?

Quimby

???

klumprt

Samozřejmě, že roboti se z nás nestanou. A už vůbec ne za pár let.

Ta první část otázky je mnohem zajímavější, než by se na první pohled zdálo. Když vynecháme náboženská vysvětlení, která jsou v podstatě primitivní (bůh to chtěl, tak to nějak zařídil), tak nám zbývá jedině evoluce.
Ovšem co způsobilo, že jako jediný savec zabíráme prakticky celou zemskou pevninu, jsme schopni se i na moři dostat do značných hloubek, jsme schopni během pár hodin nebo dní obcestovat celý svět, dostali jsme se na Měsíc, dokážeme spolu komunikovat prakticky z kteréhokoli místa na Zemi atd. atd.? O našich výjimečných rozumových schopnostech není pochyb. Takový šimpanz je sice taky docela číman, ale je jasné, že na nás nemá.
Co tedy způsobilo ten obrovský rozdíl mezi námi a druhým nejchytřejším savcem ať už je to delfín, šimpanz nebo slon?
Zdá se, že docela logické vysvětlení poskytuje teorie memů. Což je docela těžko vysvětlitelná záležitost a tady na to není prostor. Doporučuji googlovat. V kostce jde o to, že vedle genetické evoluce zřejmě existuje memetická evoluce, tedy jakýsi souboj memů (myšlenek, nápadů, plků, anekdot, pohádek, náboženských učení atd). Souvisí to s vývojem řeči. A tahle memetická evoluce si začala žádat výkonnější mozky. Začala jakoby „táhnout“ evoluci biologickou.
Doporučím knihu Teorie memů od Susan Blackmore https://www.kos­mas.cz/knihy/121975/te­orie-memu/.

(Dodržování pravopisu a vyhýbání se překlepům je znakem jisté úcty ke čtenáři)

Funna

z opis, ani z opic se lidé nestali…měli „jen“ společného předka…a roboty se nastaneme určitě…roboti jsou jen stroje, není na nich nic „lidského“…spojení člověka a stroje se jmenuje KYBORG…a těmi už někteří (srdeční budík, umělé robotické končetiny po amputaci) stali…